Pētījums: suņi ir tik pat priecīgi ieraudzīt cilvēka seju, cik pakausi

0 Komentāru
Pētījums: suņi ir tik pat priecīgi ieraudzīt cilvēka seju, cik pakausi
SWNS / SCANPIX

Atšķirībā no cilvēkiem, suņu smadzenēs nav atsevišķu reģionu, kas īpaši reaģētu uz sejām, vēsta “The Guardian”, atsaucoties uz jaunāko pētījumu.

Pētījumā, kas publicēts zinātniskajā žurnālā “JNeurosci“, secināts, ka suņu smadzenes “ir tik pat priecīgas ieraudzīt cilvēka seju, cik pakausi”.

Pētījuma laikā veikta smadzeņu skenēšana 20 suņiem un 30 cilvēkiem. Smadzeņu skenēšanas laikā suņiem un cilvēkiem rādīti videoklipi, kuros redzama cilvēka vai cita suņa seja un pakausis.

Smadzeņu darbības izpētes laikā atklājies, ka suņu smadzenēs novērojama aktivitāte, kad videoklipos redzami cilvēki vai citi suņi. Taču, kad suņiem tika parādīta cilvēka vai cita suņa seja un pakausis, smadzeņu darbībā atšķirības novērotas netika.

Tikmēr cilvēku smadzeņu reģionos novērota atšķirīga aktivitāte, atkarībā no tā, vai videoklipā bija redzama seja vai pakausis. Bez tam, cilvēku smadzeņu darbības izpētē atklājies, ka tās izteiktāk reaģē, kad tiek parādīta cita cilvēka vai suņa seja.

“Pētījuma rezultāti liecina, ka komunikācijā ar citiem suņu mazāk paļaujas uz seju. Tas varētu būt saistīts ar to, ka suņi komunikācijā pārsvarā izmanto ķermeņa valodu un ožu,” norāda viens no pētījuma autoriem Atils Andiks.

0 Komentāru