Mākslinieks ar 99 viedtālruņu palīdzību apmuļķo “Google Maps” satiksmes algoritmu

0 Komentāru
Mākslinieks ar 99 viedtālruņu palīdzību apmuļķo “Google Maps” satiksmes algoritmu
EKRĀNUZŅĒMUMS, YOUTUBE.COM

Kādam māksliniekam ar 99 viedtālruņu un mazu ratiņu palīdzību izdevies apmuļķot navigācijas lietotni “Google Maps”, liekot tai ziņot par neesošu sastrēgumu Vācijas galvaspilsētas – Berlīnes – ielās.

Kā vēsta “Business Insider”, mākslinieks Simons Vekerts eksperimentu veicis pērnā gada vasarā, bet ar rezultātiem nolēmis dalīties šonedēļ, kad “Google Maps” aprit 15 gadu jubileja.

Mākslinieks ar 99 viedtālruņiem, kas ievietoti mazos ratiņos un kuriem aktivizēta “Google Maps” lietotne, veica maršrutu pa tukšām Berlīnes ielām. Rezultātā, attiecīgajās ielās “Google Maps” uzrādīja intensīvu satiksmi, novirzot autovadītājus pa citiem maršrutiem. Ar savu eksperimentu Vekerts dalījies vietnē “YouTube”.

Video: 99 viedtālruņu radītais “sastrēgums” Berlīnes ielās

Kā norādījis mākslinieks, – viņš “apspēlējis “Google Maps” mehānismu, pēc kura tiek prognozēta satiksme.

Savukārt “Google” pārstāvis “Business Insider” pastāstīja, ka lietotne nosaka satiksmes intensitāti, izmantojot iegūto informāciju no viedtālruņiem, kuros ieslēgts atrašanās vietas noteikšanas pakalpojums.

“Vairākās valstīs – Indijā, Indonēzijā un Ēģiptē – esam ieviesuši iespēju lietotnei atšķirt automašīnas un motociklus. Neesam “atkoduši” pārvietošanos ar ratiņiem. Mēs novērtējam, ka “Google Maps” tiek izmantots šādā radošā veidā, jo tas mums palīdz uzlabot karšu darbību,” saka “Google” pārstāvis.

Tikmēr mākslinieks skaidro, ka vēlējies vērst sabiedrības uzmanību tam, cik ļoti cilvēki uzticas tehnoloģijas uzņēmumiem un dažādām platformām.

0 Komentāru