Ja tiks savākti pieci tūkstoši balsu, uzņēmums apsolījis jauniešiem ziedot 10 tūkstošus eiro

Komentāri
Ja tiks savākti pieci tūkstoši balsu, uzņēmums apsolījis jauniešiem ziedot 10 tūkstošus eiro

Līdz šā gada 30. novembrim turpinās Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskolas (RTU IZV) atbalsta kampaņa ”Uzlādē izglītības kvalitāti!”, kuras ietvaros uzņēmums Industry Service Partner nolēmis ziedot 10 000 eiro kvalitatīvas izglītības attīstībai, ja balsojumā kampaņas lapā kampana.izv.lv PAR inženierzinātnēm nobalsos 5000 atbalstītāju. Vēl nepieciešamas 1500 balsis.

Inženierzinātņu atbalsta kampaņu jau otro gadu organizē Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskola (RTU IZV), aicinot uzņēmējus un sabiedrību iesaistīties jaunas inženieru paaudzes sagatavošanā.

Iesaistīties var ikviens, savu atbalstu paužot ar balsi, naudas ziedojumu vai ideju. Savu atbalstu var pievienot ŠEIT.

Foto!

Pirmais ziedotājs kampaņas ietvaros bija izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, Zinību dienā, 1. septembrī, skolai ziedojot 500 eiro un izsakot novēlējumu skolēniem ”Disce, sed a doctis” (Mācies no gudrajiem!), kas iegravēts skolas kāpnēs. Skolu kampaņas ietvaros atbalstījis arī Juris Savickis, dāvājot skolai flīģeli, un vēl citi kopā jau 84 ziedotāji. Kampaņas ietvaros ikviens aicināts pievienot arī praktiskas palīdzības piedāvājumu, un līdz šim saņemti jau 235 piedāvājumi, kuri palīdzēs Latvijas skolēniem apgūt inženierzinātnes.

Parādīt sabiedrībai, ka inženierzinātnes ir aizraujošas, nolēmuši arī paši RTU IZV skolēni. Septembra sākumā Rīga TV24 tiešraidē skolēni veica ķīmijas eksperimentus un stāstīja par savu ikdienu skolā. Oktobrī skolas pārstāvji devās uz LatSTE Zinātnes un tehnoloģiju MINI festivālu Liepājā. Jaunieši kampaņas ietvaros bijuši arī ekskursijā  AS ”UPB” ražotnē.

11. klases skolniece Simona:

Inženierzinātnes šķiet ir daudz aizraujošākas nekā šķita agrāk. Izrādās, ka inženieri ir visradošākie un interesantākie cilvēki uz zemes.

RTU IZV skolēni jau tagad domā par savu nākotni un, iegūstot nepieciešamās zināšanas, vēlētos spēt atrisināt dažādas pasaules mēroga problēmas. 11. klases skolēns Ivars grib pievērsties Teslas idejai par elektroenerģijas pārvadīšanu pa gaisu un strādāt pie idejām, kā būtu iespējams pārvietoties ātrāk par gaismas ātrumu. Viņa klasesbiedrene Ieva gribētu ”izstrādāt kādu programmu vai ierīci, kas neredzīgiem cilvēkiem ļautu izmantot modernās tehnoloģijas un pašiem lasīt ziņas internetā vai lietot sociālos tīklus”. Savukārt Aiga vēlas attīstīties biomehānikā, programmēšanā un robotikā.

Pievienot savu balsi, lai topošie inženieri saņemtu 10 000 eiro ziedojumu, varat līdz 30. novembrim kampaņas lapā kampana.izv.lv

Lasi vēl