Būtiski pieaudzis datu pārraides lietojums

0 Komentāru
Būtiski pieaudzis datu pārraides lietojums
REUTERS / SCANPIX

Līdz ar ārkārtējā stāvokļa izsludināšanu valstī iedzīvotāju interneta patēriņš būtiski pieaudzis teritorijās, kas ir ap pilsētām, taču pilsētu aktīvajos centros novērots būtisks interneta patēriņa samazinājums, liecina mobilo sakaru operatora “Latvijas mobilā telefona” (LMT) un Latvijas Universitātes (LU) pētījuma dati.

“Slodze datu pārraidē ir pieaugusi par 5 līdz 15% atkarībā no diennakts laika un nedēļas dienas. Kopumā tīkla stabilitāte ir pietiekama, iespējami īslaicīgi pārslodzes gadījumi. Bet tās ir atsevišķas epizodes, kopumā tīkla kapacitāte ir pietiekama, lai nodrošinātu slodzi,” intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” norādīja LMT prezidents Juris Binde.

Lai uzlabotu interneta ātrumu, Binde lietotājiem iesaka viedierīcēs veikt “higiēnisko apkopi”, piemēram, aizvērt vai izdzēst lietotnes, kas netiek izmantotas, noņemt automātiskos programmatūras atjauninājumus, tāpat vēlams atbrīvot viedierīces atmiņu no attēliem.

“Atbrīvojot ierīces no šīm liekajām funkcijām, palielināsies viedierīces ātrums,” akcentē Binde.

Savukārt “Bite Latvija” izpilddirektors Kaspars Buls norāda, ka “Bite Latvija” kapacitāte jau iepriekš būvēta ar ievērojamiem resursiem, ņemot vērā tīkla noslodzi tādos lielos pasākumos, kā Dziesmu un deju svētki.

Stāstot par pašreizējo situāciju, Buls norāda, ka pieaudzis sociālā tīkla “Facebook” patēriņš, kā arī torentu un video spēļu patēriņš.

Plašāk par izmaiņām datu pārraides lietojumā skatieties “900 sekunžu” intervijā

0 Komentāru