Ieskats darbnīcā, kurā notiks starptautisks 24 stundu hakatons par klimata pārmaiņām

0 Komentāru

Piektdien vairāk nekā 100 pasaules pilsētās vienlaikus, arī Latvijā, notiek klimata pārmaiņu mazināšanai veltīts pasākums – hakatons, 24 stundu tehnoloģiju izaicinājums. Dalībniekiem diennakts laikā būs jārada inovatīvas tīmekļa, mobilās vai virtuālās realitātes lietotnes, kas palīdz novērtēt pilsētas attīstības ietekmi uz apkārtējo vidi.

Hakatona organizētāja Santa Krastiņa iepazīstina ar prototipu, kas tika radīts vienā no iepriekšējiem hakatoniem. Tas ir lietotnes makets, ar kura palīdzību var novērtēt zemes kvalitāti, ja kāds vēlas būvēt māju.

Hakatona mērķis ir radīt inovatīvas idejas un prototipus to vizualizācijai. Skaidri definēt problēmu un saprast, kas būs lietotājs. Latvijas gadījumā šo 24 stundu laikā tiks radītas idejas, kuru lietotājs būs Cēsu pilsēta. Projekta mērķis, kā savienot Cēsu centru ar Gaujas malu. Šo uzdevumu diennakts laikā vajadzēs rast 50 hakatona dalībniekiem, kuri tam pieteikušies. Tie ir gan studenti, gan profesionāļi, kam ir zināšanas IT un vides jomā.

Hakatona laikā Cēsu pilsēta šodien kļūs par ideju izmēģinājumu laukumu, lai atbildētu uz jautājumu, kā izmantot tehnoloģijas un datus, lai izprastu, kā klimata pārmaiņas ietekmē pilsētas attīstību. Hakatona dalībniekiem tiks piedāvāta iespēja eksperimentēt ar virtuālās realitātes tehnoloģijām. Piemēram, virtuālās realitātes brillēm.

Hakatona organizatori norāda, ka Cēsīs, kas ir populārs tūrisma un kultūras pasākumu galamērķis un perspektīvā vēlas attīstīt pilsētā kūrorta konceptu, dabas vērtības nav pilnvērtīgi izmantotas.

Hakatonu idejas un prakses pirmsākumi meklējami jau 1999. gadā Kanādā. Vārds hakatons radies no angļu vārda hacking, jo sākotnēji pasākums bija paredzēts tikai programmētājiem, kas risināja sarežģītus uzdevumus. Tomēr vēlāk tas attīstījās plašākā mērogā, piedāvājot jaunas tematikas arī citu profesiju pārstāvjiem. Starptautiski hakatons zināms arī kā hack day un hackfest.

0 Komentāru