FOTO: igauņi pārsteidz ar jaunu robotu, kas nākotnē varētu piegādāt ēdienu mājās

0 Komentāru
FOTO: igauņi pārsteidz ar jaunu robotu, kas nākotnē varētu piegādāt ēdienu mājās
FOTO: Jānis Zariņš ()

Savas Eiropas tūres ietvaros Rīgā viesojas Starship Technologies piegādes roboti. Šos neparastos robotus uz riteņiem izstrādājuši Skype dibinātāji, kuriem ir vēlme radīt revolucionāras pārmaiņas ēdiena piegādes nozarē. Šis robots var pildīt kurjera funkcijas.

Jau drīzumā tas tiks testēts vairākās Eiropas pilsētās, arī Tallinā – robota uzdevums būs vienam pašam piegādāt ēdienu klientiem.

Jau ziņots, ka pēc izskata draudzīgais robots brauc pa ietvēm ar visnotaļ mazu ātrumu un izmanto baterijas, tāpēc tas ir videi draudzīgs. Lai vienatnē varētu braukt, orientēties un atrast piegādes adresi, robots izmanto deviņas kameras, vairākus sensorus un GPS tehnoloģiju. Lai gan šie roboti darbojas bez cilvēku iejaukšanās, visu robotu darbību kontroles centrā novēros tehniskais operators, kurš jebkurā laikā varēs pārņemt attiecīgā robota vadību. Robotā iebūvēts arī skaļrunis un mikrofons, lai vajadzības gadījumā operators varētu sazināties ar cilvēkiem ielā vai pasūtījuma saņēmēju. Pats Starship robots mājās iekšā nebrauks un skaļi nesignalizēs – par pasūtījuma ierašanos tas paziņos adresāta viedtālrunī.

Divi Skype līdzdibinātāji jaunajā projektā Starship technologies ir apvienojuši spēkus ar Londonā dibinātu Ēdināšanas firmu Just eat – viņu mērķis šoreiz ir pavērt jaunus apvāršņus ēdiena piegādes biznesā. Robots jau ir rūpīgi testēts, un tā radītāji pārliecināti, – zvaigžņu kuģis, kā tā nosaukums tulkojams latviešu valodā, ir gatavs darbam.

FOTO

VIDEO

Plašāk par jauno piegādes robotu TV3 Ziņās plkst. 19.00!

0 Komentāru