FOTO: hokeja vārtsargu treneris, robots un citi izgudrojumi jaunatklātajā Dizaina Fabrikā

Komentāri
FOTO: hokeja vārtsargu treneris, robots un citi izgudrojumi jaunatklātajā Dizaina Fabrikā
FOTO: Jānis Zvērs ()

Atzīmējot Rīgas Tehniskās universitātes 154.jubileju, notika Rīgas Tehniskās Universitātes Dizaina fabrikas atklāšana. Tā ir vieta, kur zinātnieku un studentu radošās idejas, pārtaps prototipos un pēc tam par produktiem.

Latvijā ir daudz spēcīgu zinātnieku, taču viņi nespēj savus atklājumus padarīt pircējiem pievilcīgus un iznest slavas saulītē, tādēļ Rīgas Tehniskā Universitāte radīja Dizaina Fabriku – radošu laboratoriju, kurā ir gan 3D printeri, moderni darba galdi, gan radoša vide. Te top robots – hokeja vārtsargu treneris, detaļas sporta šaušanas ekipējumam un citi inovatīvi izgudrojumi.

Pasākumā piedalījās Dizaina fabrikas koncepta autors Kalevs Ekmans, izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, RTU rektors Leonīds Ribickis. Dizaina Fabrikā studenti un mācībspēki strādā kopīgi.

Foto

Plašāk par Dizaina Fabriku TV3 ziņās plkst. 19:00!

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm 1

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl