“Facebook” sāks slēpt “patīk” skaitu

8 komentāri
“Facebook” sāks slēpt “patīk” skaitu
REUTERS/SCANPIX

Sociālais tīkls “Facebook” piektdien, 27. septembrī, paziņoja, ka izmēģinājuma kārtā ierakstiem Austrālijā sāks slēpt atzīmju “patīk” skaitu, šādi cenšoties mazināt sociālo spiedienu, turklāt jaunā politika var tikt īstenota arī pārējā pasaulē.

“Facebook” lietotāji Austrālijā, sākot ar piektdienu, nevarēs redzēt to, cik daudz reakciju bijis uz citu cilvēku ierakstiem un cik reižu skatīti video, tomēr lietotāji joprojām varēs redzēt to, kā cilvēki reaģējuši uz viņu pašu ierakstiem.

“Mēs negribam, lai sajūtas “Facebook” būtu kā konkursā,” teikts uzņēmuma paziņojumā. “Šis ir izmēģinājums, lai redzētu, kāda ir cilvēku līdzdalība jaunajā formātā.”

“Mēs no tā ceram gūt mācību laika gaitā, lai redzētu, vai mēs varam to īstenot plašāk,” norāda “Facebook”.

“Facebook” pasaulē lieto vairāk nekā miljards cilvēku, tomēr pret sociālo tīklu tiek vērsts arvien lielāks spiediens centienos panākt, ka tas risina jautājumus ap platformas ietekmi uz garīgo veselību.

Austrālijā viens no pieciem bērniem atzīt, ka ir pieredzējis terorizēšanu tīmeklī, liecina valsts elektroniskās drošības komisāra dati.

Problēmai tika pievērsta lielāka uzmanība pēc tam, kad 14 gadus veca meitene, kas bija piedalījusies pazīstama Austrālijas cepuru zīmola reklāmā, pēc tīmeklī pieredzētās terorizēšanas izdarīja pašnāvību.

Jau jūlijā sociālajā tīklā “Instagram”, kas arī pieder uzņēmumam “Facebook”, izmēģinājuma kārtā tika sākta atzīmju “patīk” slēpšana.

Jaunā politika, kas sākotnēji tika īstenota “Instagram” Kanādā, vēlāk tika izvērsta arī Austrālijā, Brazīlijā un citos lielajos tirgos.