Esi gatavs! Piektdienas vakarā debesīs būs vērojams pusēnas Mēness aptumsums

0 Komentāru
Esi gatavs! Piektdienas vakarā debesīs būs vērojams pusēnas Mēness aptumsums
Ilustratīvs foto: REUTERS/SCANPIX

Piektdienas, 16.  septembra vēlā vakarā Latvijā būs vērojams pusēnas Mēness aptumsums. Saule, Mēness un Zeme atradīsies vienā līnijā, un Mēness ieies Zemes ēnā. Debesu spīdekļu vērotāji iesaka nepalaist garām šo notikumu.

Šis aptumsums tiek dēvēts par pusēnas aptumsumu, jo Mēness ieiet tikai Zemes pusēnā, kura laikā Mēness spožums gandrīz nemaz nesamazinās, un līdz ar to nav nemaz tik viegli pamanāms.

Tādēļ zvaigžņu, planētu un pavadoņu vērotāji kā vislabāko veidu, lai pamanītu izmaiņas, iesaka fotografēšanu ar vienādiem fotoaparāta uzstādījumiem dažādos laikos. Vēlāk, salīdzinot uzņemtos attēlus, būs redzamas Mēness spilgtuma izmaiņas.

Šis aptumsums 16. septembrī būs vērojams Eiropā, Āfrikā, Āzijā, Austrālijā un daļēji arī Klusā okeāna rietumu daļā.

Pusēnas fāzes sākums būs plkst 19:54, bet aptumsuma maksimums būs plkst 21.54, bet pusēnas fāzes beigas būs plkst. 23.53.

Kā vēsta astroloģijas zinātāji, katram cilvēkam var būt dažāda reakcija uz šo aptumsumu. Proti, kamēr vieniem šajā laikā varētu ”atvērties acis” un mainīties skatījums uz daudzām lietām, citi neizjutīs pilnīgi nekādas izmaiņas. Kamēr vieni var kļūt ārkārtīgi emocionāli, citos var uzplaukt radošums. Vieni jutīs iedvesmu sākt jaunus projektus, kamēr citi – sapratīs, kuras lietas vai situācijas dzīvē ir jāpārtrauc.

Ticēt vai neticēt astroloģijai ir katra paša ziņā, taču fakts, ka pilnmēness laikā būs Mēness aptumsums, un tas notiks pavisam drīz, ir visai interesants. Esam vērīgi un piektdienas naktī paraugāmies debesīs!

 

Save

Save

0 Komentāru