Cik droši ir zibmaksājumi? Skaidro eksperts

Pievienot komentāru
Cik droši ir zibmaksājumi? Skaidro eksperts
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

Zibmaksājumi – Latvija ir viena no līderēm eirozonā šādu ātro maksājumu ieviešanā.

Intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” Latvijas Bankas valdes loceklis un IT vadītājs Harijs Ozols pauda, ka zibmaksājumi Latvijā ir pieejami jau gandrīz divus gadus. Tie ļauj veikt maksājums teju sekundes laikā starp bankām jebkurā diennakts laikā. Maksājums iespējams veikt starp dažādām bankām, tostarp citas valsts.

“Pašlaik zibmaksājums ir iespējams caur mobilo lietotni vai internetbanku. Principā ir iespējamas jebkuras vides, caur kurām veikt šo zibmaksājumu. Tas viss ir atkarīgs no tā, kurš piedāvās saviem lietotājiem ērtāku vai vēl inovatīvāku risinājumu,” bilst Ozols.

Vaicāts, cik droši ir zibmaksājumu, Ozola skaidro: “No tehnoloģiskā viedokļa zibmaksājumi ir droši. Tāds vājākas posms ir bijis, ir un būs, ir cilvēks, kurš ir vieglprātīgs vai neuzmanīgs un tā rezultātā pats veic kādu nepareizu pārskaitījumu vai tiek apkrāpts.”

Vienlaikus Latvijas Bankas valdes loceklis bilst, – ja veikts nepareizs maksājums vai pieļauta kļūda, tāpat ir iespējams naudu atgūt, jo starp bankām pastāv naudas atgūšanas procedūras.