4 komentāri
76 gadu vecumā miris slavenais zinātnieks Stīvens Hokings
REUTERS/Scanpix

Kā, atsaucoties uz zinātnieka ģimenes teikto, ziņo ”BBC”, 76 gadu vecumā miris leģendārais britu zinātnieks, grāmatas ”Īsi par laika vēsturi” autors Stīvens Hokings.

”Dziļās sērās paziņojam, ka mūsu mīļais tēvs ir aizgājis,” vēstīts ģimenes paziņojumā.

Hokingam 22 gadu vecumā tika atklāta amiotrofā laterālā skleroze, kas ir smaga neārstējama slimība.

Ārsti jaunajam zinātnes talantam deva vien pāris gadus, ko dzīvot, taču viņš nodzīvoja līdz pat 76 gadu vecumam, kļuva par trīs bērnu tēvu un iegāja vēsturē kā grāmatas ”Īsi par laika vēsturi” autors un ar saviem pētījumiem teorētiskajā kosmoloģijā un kvantu gravitācijā.

Smagā slimība pilnībā paralizēja zinātnieka ķermeni un liedza ar balss palīdzību sazināties ar ārpasauli, tāpēc lielāko daļu savas dzīves Hokings pavadīja īpaši aprīkotā ratiņkrēslā, taču fiziskā sasaistītība netraucēja viņa prāta radošumam – zinātnieks iegājis vēsturē ar saviem pētījumiem par melno caurumu īpašībām un sarakstītajiem darbiem.

Hokings tiek uzskatīts par ģēniju, kurš ne tikai nodzīvojis neskaitāmus gadus vairāk, nekā ārsti tam prognozējuši, bet, par spīti smagajai slimībai, sasniedzis zinātnes augstumus.

Kā atklāj ģimene, Hokings aizgājis mierīgi, atrodoties savās mājās, kur tapuši arī viņa pētījumi.

Zinātnieka dzīvesstāsts iemūžināts filmā ”The Theory of Everything”.

No sarunām par visumu līdz ikdienai slavas “ēnā” – britu raidorganizācija ”BBC” publicējusi viņa spilgtākos citātus, kā arī atskatās uz Hokinga dzīves mirkļiem. 

TOP komentāri

 • Gunita Ramule
  +8 +6 -2

  Gunita Ramule

  Lielisks cilvēks😧, mūžam paliks atmiņā cilvēcie.Isaku līdzjūtību piederīgajiem.😥
 • Andris Krasevskis
  +3 +3 0

  Andris Krasevskis

  Dižs cilvēks, lie!s zinātnieks aizgājis no mums. Bet viņa vārds un darbi paliek.
 • Janis Verdins
  +1 +1 0

  Janis Verdins

  Viens no dižākajiem pasaules prātiem 😔 Sen atpakaļ lasīju viņa "Visums rieksta čaumalā" un no sākuma neko nesapratu 😁 Atpūties vecais...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl