Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties!
Es saprotu
Kas ir cookies?
TV

Otrdiena, 14. jūlijs

Oskars, Ritvars, Anvars

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

“Zinātne un tehnoloģijas” aktualitātes

"Olympus" vairs neražos fotoaparātus

"Olympus" vairs neražos fotoaparātus

Viens no pasaules slavenākajiem fotoaparātu ražotājiem Japānas uzņēmums “Olympus” trešdien paziņoja, ka pārdod savu fotoaparātu ražošanas biznesu un turpmāk pievērsīsies galvenokārt medicīnas iekārtu ražošanai.

Top mobilā aplikācija koronavīrusa pandēmijas ierobežošanai Latvijā

Top mobilā aplikācija koronavīrusa pandēmijas ierobežošanai Latvijā 4

Top jauna mobilā lietotne koronavīrusa ierobežošanai Latvijā. Aplikācija ļaus epidemiologiem operatīvāk sniegt palīdzību ar vīrusu sasirgušajiem un apzināt viņu kontaktpersonas. Tās galvenais mērķis būs novērst slimības tālāku izplatību, ja iespējamais slimnieks ir kontaktējies ar līdzcilvēkiem.

Covid-19: Latvijas zinātnieki starptautiskajos projektos cīnās pret vīrusu

Covid-19: Latvijas zinātnieki starptautiskajos projektos cīnās pret vīrusu

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) eksperti ir iesaistījušies starptautiskajos zinātnes projektos cīņai pret Covid-19 pandēmiju, izstrādājot inovatīvus risinājumus plaušu ventilatoriem un sejas maskām. Savukārt Latvijas Universitāte (LU) piedāvā savus superdatorus – ar skaitļošanu meklējot medikamentus vīrusa izskaušanai. Tikmēr Stradiņa universitāte (RSU) pašmāju mediķu izglītošanai radījusi klepus simulatoru, lai vizuāli parādītu infekcijas izplatības perimetru.

Zāles būs ātrāk nekā vakcīna! Pirmie cerīgie rezultāti, meklējot ārstēšanu pret Covid-19

Zāles būs ātrāk nekā vakcīna! Pirmie cerīgie rezultāti, meklējot ārstēšanu pret Covid-19 11

Ar ”Covid-19” pasaulē jau miruši vairāk nekā 150 000 cilvēku, taču joprojām nav zāļu pret šo vīrusu. Kamēr pasaule runā par vakcīnu, kuras izstrāde varētu prasīt gadus, eksperti visā pasaulē jau izmēģina dažāda veida zāles, un rezultāti ir ļoti cerīgi. BBC pētījis, cik tālu mēs esam ceļā uz zālēm, ar kuru palīdzību varētu glābt tūkstošus un apstādināt pandēmiju.

"Smart-ID" darbība atjaunota pilnībā

"Smart-ID" darbība atjaunota pilnībā 6

Digitālās autentifikācijas sistēmas “Smart-ID” darbība atjaunota pilnībā, aģentūrai LETA pavēstīja “Smart-ID” pārvaldnieka “SK ID Solutions” Latvijas filiāles pārstāvji.

Brīdina par krāpšanas kampaņu "WhatsApp" lietotnē

Brīdina par krāpšanas kampaņu "WhatsApp" lietotnē 1

Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas “Cert.lv” brīdina iedzīvotājus par krāpniecisku kampaņu saziņas lietotne “WhatsApp”, kurā ļaundari savā īpašumā var pārņemt lietotāja lietotnes kontu un piekļūt visām sarakstēm un veikt tajās izmaiņas, liecina “Cert.lv” informācija mājaslapā.

Mobilie dati norāda uz būtisku cilvēku kustības samazinājumu, bet aktivitātes pieaugumu parkos

Mobilie dati norāda uz būtisku cilvēku kustības samazinājumu, bet aktivitātes pieaugumu parkos 3

Kopš 13. marta, kad Latvijā tika ieviesta ārkārtējā situācija, lai novērstu Covid-19 izplatību, valstī par 45{2d08307c2bd460d797cf6cdf50fddf308caa089301d8555c84c06a839c5d67a8} sarukusi pārvietošanās ar automašīnām, bet par 66{2d08307c2bd460d797cf6cdf50fddf308caa089301d8555c84c06a839c5d67a8} samazinājusies pārvietošanās ar kājām, savukārt būtiski pieaugusi cilvēku aktivitāte parkos, liecina tehnoloģijas uzņēmumu “Google” un “Apple” apkopotie mobilie dati.

Zinātnieki sākuši pētīt Covid-19 vīrusu Latvijā un atklājuši unikālas mutācijas

Zinātnieki sākuši pētīt Covid-19 vīrusu Latvijā un atklājuši unikālas mutācijas 20

Latvijā sastopamie Covid-19 vīrusi ir ieceļojoši no tādām valstīm kā Ķīna, Beļģija, Francija un Lielbritānija, bet Latvijā sastopamā vīrusa ģenētiskajā kodā ir atklātas arī vairākas unikālas mutācijas, kas pagaidām vēl nav ziņotas nekur citur pasaulē, noskaidrojuši Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra zinātnieki, pētot Latvijā sastopamo “SARS-CoV-2” vīrusu genomus.

Kibernoziedznieki aktivizējas: iedzīvotāji tiek aicināti uzmanīties, izmantojot tiešsaistes saziņas rīkus

Kibernoziedznieki aktivizējas: iedzīvotāji tiek aicināti uzmanīties, izmantojot tiešsaistes saziņas rīkus

Laikā, kad gan darba sapulces, gan ģimeņu tikšanās notiek digitālajā vidē, sarosījušies kibernoziedznieki. Tiešsaistes rīkus izmantot ir diezgan ērti, bet jāzina arī par potenciāli bīstamajām niansēm. Hakeri var izmantot populāru videokonferenču lietotņu nosaukumus, lai lietotāju datoros ieperinātu savu programmatūru. Tāpat atklāts ir jautājums par datu drošību. Videokonferencēs nevajadzētu iztirzāt sensitīvu informāciju.

Vai koronavīruss vasarā izzudīs?

Vai koronavīruss vasarā izzudīs? 13

Nav noslēpums, ka arī Latvijā daudzi vasaru gaida ar cerību – tad pazudīs arī Covid-19, jo vasarā jau ar vīrusiem neslimo, tiks atcelti ierobežojumi un ļaudis atkal varēs pulcēties un svinēt dzīvi. BBC vērsies pie pasaules vadošajiem veselības ekspertiem, lai noskaidrotu, vai gaisa temperatūras paaugstināšanās tiešām apturēs vīrusa izplatību. Pat zinātnieki šobrīd ir neziņā.

Būtiski pieaudzis datu pārraides lietojums

Būtiski pieaudzis datu pārraides lietojums

Līdz ar ārkārtējā stāvokļa izsludināšanu valstī iedzīvotāju interneta patēriņš būtiski pieaudzis teritorijās, kas ir ap pilsētām, taču pilsētu aktīvajos centros novērots būtisks interneta patēriņa samazinājums, liecina mobilo sakaru operatora “Latvijas mobilā telefona” (LMT) un Latvijas Universitātes (LU) pētījuma dati.