Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties!
Es saprotu
Kas ir cookies?
TV

Trešdiena, 5. augusts

Osvalds, Arvils

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

“Zinātne un tehnoloģijas” aktualitātes

Radīs iedzīvotājiem draudzīgākas valsts iestāžu mājaslapas

Radīs iedzīvotājiem draudzīgākas valsts iestāžu mājaslapas 1

Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapa līdz ar citām valsts iestāžu vietnēm piedzīvo vērienīgas izmaiņas. Lai padarītu arī tās lietotājiem saprotamākas, uzsākts pilotprojekts. 13 iestādes savu “virtuālo seju” pēc iespējas vienkāršojušas.

Trīs valstis gandrīz vienlaikus gatavojas doties "iekarot" Marsu

Trīs valstis gandrīz vienlaikus gatavojas doties "iekarot" Marsu

Kosmosa pētnieku aprindās, šo varētu dēvēt par Marsa vasaru. Uzreiz trīs valstis sūtīs savas izpētes stacijas uz Sarkano planētu, lai ievāktu paraugus, ielūkotos šīs planētas pagātnē un, iespējams, noskatītu vietu nākotnes misijām, kurās varētu beidzot piedalīties arī cilvēki.

Lietotnes "Apturi Covid" efektivitāti vēl nevar pilnvērtīgi novērtēt

Lietotnes "Apturi Covid" efektivitāti vēl nevar pilnvērtīgi novērtēt

Drīz paies mēnesis, kopš mobilajos telefonos ir iespējams lejupielādēt lietotni “Apturi Covid”. Eksperti skaidro, – tās efektivitāti visvairāk varēs novērtēt, ja atnāks Covid-19 otrais vilnis. Šobrīd matemātiskā varbūtība, ka lietotne fiksēs kontaktu ar Covid-19 inficēto, esot ļoti zema.

Latvija kļūst par Eiropas Kosmosa aģentūras asociēto dalībvalsti

Latvija kļūst par Eiropas Kosmosa aģentūras asociēto dalībvalsti 2

Šonedēļ Eiropas Kosmosa aģentūras (EKA) Padome apstiprināja Latvijas pievienošanos EKA asociētās dalībvalsts statusā, kas Latvijas zinātniekiem un uzņēmējiem pavērs jaunas iespējas sadarbībai ar Eiropas kosmosa industriju cilvēkkapitāla izmantošanai augsto tehnoloģiju jomā, aģentūru LETA informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

"Olympus" vairs neražos fotoaparātus

"Olympus" vairs neražos fotoaparātus

Viens no pasaules slavenākajiem fotoaparātu ražotājiem Japānas uzņēmums “Olympus” trešdien paziņoja, ka pārdod savu fotoaparātu ražošanas biznesu un turpmāk pievērsīsies galvenokārt medicīnas iekārtu ražošanai.

Top mobilā aplikācija koronavīrusa pandēmijas ierobežošanai Latvijā

Top mobilā aplikācija koronavīrusa pandēmijas ierobežošanai Latvijā 4

Top jauna mobilā lietotne koronavīrusa ierobežošanai Latvijā. Aplikācija ļaus epidemiologiem operatīvāk sniegt palīdzību ar vīrusu sasirgušajiem un apzināt viņu kontaktpersonas. Tās galvenais mērķis būs novērst slimības tālāku izplatību, ja iespējamais slimnieks ir kontaktējies ar līdzcilvēkiem.

Covid-19: Latvijas zinātnieki starptautiskajos projektos cīnās pret vīrusu

Covid-19: Latvijas zinātnieki starptautiskajos projektos cīnās pret vīrusu

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) eksperti ir iesaistījušies starptautiskajos zinātnes projektos cīņai pret Covid-19 pandēmiju, izstrādājot inovatīvus risinājumus plaušu ventilatoriem un sejas maskām. Savukārt Latvijas Universitāte (LU) piedāvā savus superdatorus – ar skaitļošanu meklējot medikamentus vīrusa izskaušanai. Tikmēr Stradiņa universitāte (RSU) pašmāju mediķu izglītošanai radījusi klepus simulatoru, lai vizuāli parādītu infekcijas izplatības perimetru.