Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties!
Es saprotu
Kas ir cookies?
TV

Sestdiena, 15. maijs

Edvīns, Edijs

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

“Zinātne un tehnoloģijas” aktualitātes

"Rīgas satiksme" sāk testēt koda biļetes lietojamību

"Rīgas satiksme" sāk testēt koda biļetes lietojamību

Paplašinot sabiedriskā transporta biļešu iegādes un lietošanas iespējas, definēta lietotāju grupa sabiedriskajā transportā Rīgā ir uzsākusi koda biļetes lietojamības testus ar mērķi pārbaudīt jaunā veida biļetes lietojamību reālos apstākļos, kas ietver biļetes aktivizēšanu transporta līdzeklī un kontroli, informēja “Rīgas satiksmē”.

Latvija kļūst par pilnvērtīgu CERN dalībvalsti

Latvija kļūst par pilnvērtīgu CERN dalībvalsti

Latvijas jauniešiem un būtībā visai sabiedrībai šodien ir īpaša diena. Tā šodien paredzēto līguma parakstīšanu ar Eiropas kodolpētījumu organizāciju jeb CERN raksturo Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) profesors Toms Torims. Šodien attālinātā režīmā tiks parakstīts līgums par Latvijas pilnvērtīgu iestāšanos CERN.

Par augstvērtīgākajām zinātniskajām institūcijām atzīst Organiskās sintēzes institūtu un LU Literatūras, folkloras un mākslas institūtu

Par augstvērtīgākajām zinātniskajām institūcijām atzīst Organiskās sintēzes institūtu un LU Literatūras, folkloras un mākslas institūtu

Zinātnes institūtu starptautiskajā novērtējumā augstāko atzīmi saņēma Latvijas Organiskās sintēzes institūts un Latvijas Universitātes (LU) Literatūras, folkloras un māksla institūts, otrdien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju apakškomisijas sēdē atklāja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Augstākās izglītības un zinātnes departamenta direktors Dmitrijs Stepanovs.

Pēta notekūdeņu attīrīšanu no farmaceitiskā piesārņojuma

Pēta notekūdeņu attīrīšanu no farmaceitiskā piesārņojuma

Pieaugot medikamentu lietošanai, arvien lielāks izaicinājums ir notekūdeņu attīrīšana no farmaceitiski aktīvām vielām, kam pievērsusies zinātniece Brigita Daļecka – viņa pēta mikroskopisko sēņu izmantošanu šādu notekūdeņu attīrīšanā, vēsta TV3 ziņu raidījums “900 sekundes”.

RTU pētnieki izstrādājuši īpaši jutīgus radarus "CERN" robotiem

RTU pētnieki izstrādājuši īpaši jutīgus radarus "CERN" robotiem

Lielajā hadronu paātrinātājā par drošību rūpēsies Latvijas pētnieku veidoti radari. Ar minētajiem radariem paredzēts aprīkot īpašus glābējrobotus, kas ugunsgrēka vai iegruvuma gadījumā glābs cilvēkus. Robotus varēs izmantot ne tikai cilvēku meklēšanā, bet arī lai noteiktu cilvēku dzīvības pazīmes.

Uzņēmēji un zinātnieki Latvijā radījuši iekārtu smaržu saglabāšanai

Uzņēmēji un zinātnieki Latvijā radījuši iekārtu smaržu saglabāšanai 2

Iedomājaties, ka jūs varētu fiksēt savas mīļākās pļavas smaržu vai reiz iecienītā smalkmaizīšu veikala aromātu. Latvijā ir cilvēki, kas šo šķietami fantastisko ideju ir pārvērtuši realitātē! Sadarbojoties uzņēmējiem, Latvijas Universitātes (LU) un Rīgas Tehniskās universitātes (RSU) zinātniekiem, jau ir radīta pirmās smaržu kameras darba versija.

Latvijā ražots 3D ģipsis lūzumu ārstēšanai kļūst pieprasīts arī ārvalstīs

Latvijā ražots 3D ģipsis lūzumu ārstēšanai kļūst pieprasīts arī ārvalstīs 2

Izprintētais ģipsis, kas radīts Latvijā pirms pāris gadiem, tiek izmantots arvien biežāk, turklāt ne tikai cilvēkiem, bet arī suņiem un kaķiem. Ja gadījies salauzt roku vai kāju, var izdrukāt šo jauno un praktisko trīsdimensiju fiksācijas līdzekli jeb ģipsi. Turklāt šo inovatīvo ierīci labprāt sāk izmantot arī ārvalstīs.

Darbu sāk pirmais jauniešu biznesa ideju inkubators Baltijā

Darbu sāk pirmais jauniešu biznesa ideju inkubators Baltijā 1

Baltijā atklāts pirmais bezmaksas IT “Start-up” akselerators un biznesa ideju inkubators jauniešiem – “Fox Hub”. Vairāk nekā 150 pusaudžu vecumā no 11 līdz 19 gadiem kļuvuši par programmas dalībniekiem. Tuvāko četru mēnešu laikā viņi strādās pie savu IT produktu radīšanas un virzīšanas tirgū.

Latvijā kurjerdienestu vārdā uzdarbojas krāpnieki

Latvijā kurjerdienestu vārdā uzdarbojas krāpnieki 1

Latvijā uzdarbojas noziedznieki, kuri izkrāpj norēķinu karšu datus, imitējot populārus kurjerdienestu uzņēmumus. Cilvēkiem, kuri internetā vēlas pārdot preces, krāpnieki lūdz aizpildīt viltotas ”DPD Latvija” vai ”Omniva Latvija” mājaslapu kopijas, kurās ievadot maksājuma karšu datus, nauda nonāk krāpnieku rokās. Līdz šim policijā saņemti vairāk nekā 240 ziņojumi par šādiem gadījumiem.