Ziemeļkorejai draud pārtikas trūkums: iedzīvotāji jau nākamajā mēnesī varētu nesaņemt pietiekamu uzturu

1 komentārs
Ziemeļkorejai draud pārtikas trūkums: iedzīvotāji jau nākamajā mēnesī varētu nesaņemt pietiekamu uzturu
EPA/SCNAPIX

Ziemeļkoreja draud aptuveni 860 000 tonnu pārtikas trūkums šajā gadā, paziņojusi ANO Pārtikas un lauksaimniecības organizācija (FAO), brīdinot, ka iedzīvotāji jau nākamajā mēnesī varētu nesaņemt pietiekamu uzturu.

Ziemeļkoreja, kas pakļauta dažādām starptautiskajām sankcijām, kuras noteiktas, reaģējot uz komunistiskā režīma kodolprogrammu, pastāvīgi cīnās ar pārtikas trūkumu.

Lasi vēl – Kims Čenuns: Ziemeļkorejai jāgatavojas ”gan dialogam, gan konfrontācijai” ar ASV

Pērn situāciju vēl vairāk sarežģīja pandēmija, kā arī vasaras vētras un plūdi.

Lai gan Phenjana ilgu laiku apgalvojusi, ka valstī nav konstatēts neviens inficēšanās gadījums, ko eksperti gan apšauba, tomēr karantīnas pasākumu dēļ Ziemeļkoreja cietusi lielus ekonomiskus zaudējumus.

Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns pagājušajā mēnesī atzina, ka situācija ar pārtiku valstī ir “saspringta”, raisot bažas, ka varētu atkārtoties bads, ko komunistiskais režīms piedzīvoja pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados un kurā gāja bojā simtiem tūkstošiem cilvēku.

Tiek prognozēts, ka šogad Ziemeļkoreja novāks “teju vidēju” graudu ražu 5,6 miljonu tonnu apmērā, norāda FAO.

Tas ir par apmēram 1,1 miljonu tonnu mazāk, lai pabarotu visus valsts iedzīvotājus. Komerciālais imports plānots 205 000 tonnu apmērā un līdz ar to Ziemeļkorejai pietrūks 860 000 tonnu pārtikas.

“Ja šis robs netiks pienācīgi aizpildīts ar komerciālu importu un/vai palīdzības pārtiku, mājsaimniecības var saskarties ar smagu trūkuma periodu no augusta līdz oktobrim,” brīdina FAO.
1 komentārs