Visi skaistumkopšanas speciālisti varēs atsāk darbu nākamnedēļ, ja par to ceturtdien nobalsos Saeima

18 komentāri

Tāpat kā ar terašu atvēršanu, Saeima līdzīgā veidā gatavojas balsot par ļaušanu pilnīgi visiem skaistumkopšanas speciālistiem atsākt darbu. Atbildīgā Saeimas komisija vienbalsīgi, pat bez klātesošā Veselības ministrijas pārstāvja iebildumiem, trešdien virzīja vajadzīgās izmaiņas, lai jebkurš Ārstniecības personu reģistrā iekļautais speciālists jebkurā prakses vietā drīkstētu atsākt darbu.

Pat Saeimas deputāti zina, kā, negodīgā veidā apejot sistēmu, iespējams saņemt šobrīd aizliegtos skaistumkopšanas pakalpojumus. Visa atslēga – ārsta izziņa. Proti, privātajās medicīnas iestādēs dermatologs izraksta nosūtījumu, ka nepieciešama sejas procedūras, un turpat blakus kabinetā klients tās arī saņem.

Lasi vēl – Ēnu ekonomika skaistumkopšanā: nozare divos mēnešos pabalstos saņēmusi gadā nodokļos samaksāto

Par to TV3 Ziņas viegli pārliecinājās, zvanot uz kādu Latvijā vadošo privāto ārstniecības iestādi.

Tikmēr skaistumkopšanas speciālistiem ārpus medicīnas iestādēm, klasiskajos salonos, liegts strādāt jau septīto mēnesi. Tiesībsarga birojs un Konkurences padome situāciju sauc par diskriminējošu, pat konkurenci kropļojošu.

“Tā sabiedrības veselība ir svarīgāka par konkurenci, bet, nosakot tos ierobežojumus, svarīgi ir ņemt vērā konkurences aspektus, lai tie nepamatoti nenostādītu kādu personu loku nevienlīdzīgākā situācijā ar citiem,” norāda Konkurences padomes pārstāvis Antis Apsītis.

Atbildīgajā Saeimas komisijā trešdien izskanēja pārliecība – tāpat kā jebkurš kosmetologs, arī kosmētiķis neatkarīgi no pakalpojuma sniegšanas vietas ir ar ārstniecības sertifikātu, tad ir jāļauj strādāt arī parastajos kabinetos, salonos praktizējošajiem meistariem. To izdarīt varot vienkārši – Saeimai ceturtdien jānobalso, ka visas Ārstniecības un tā atbalsta personu reģistrā reģistrētajām ārstniecības personām ir tiesības atsāk darbu.

“Likums ir steidzams. Stājas spēkā uzreiz pēc izsludināšanas. Faktiski, ja lēmums tiktu pieņemts rītdien, kas ir ceturtdiena, es domāju, ka nākamā nedēļa ir tas brīdis, kad kosmetologi varētu atsākt strādāt,” saka Saeimas Tautsaimniecības komisijas vadītājs Ralfs Nemiro (KPV LV).

Jautājumā par skaistumkopšanas speciālistiem Saeima tagad iet to pašu ceļu, cik ātri panāca terašu darbības atsākšanu. Valdība pēc Veselības ministrijas ierosinājuma sākotnēji liedza skaistumkopšanas pakalpojumus, jo ir tuvs seju kontakts ar Covid-19 pārneses risku. Nozarē gan akcentē, – citi atļautie medicīnas pakalpojumi esot daudz riskantāki, piemēram, zobārstniecība un zobu higiēna.

“Viņi tāpat strādā seju pret seju. Tur vēl mute tiek turēta vaļā. Mūsu procedūrās mute netiek turēta. Mēs vienīgie tiekam diskriminēti, un nav īsti saprotams, kāpēc,” pauž Latvijas kosmetologu un kosmētiķu asociācijas vadītāja Renāte Reinsone.

Septiņu mēnešu piespiedu dīkstāves dēļ, kad nav ienākumu, trešdaļa skaistumkopšanas speciālistu esot uzteikuši salonu telpu īri, jo vairs nespēj atļauties tukšgaitā par to maksāt.

18 komentāri