Viņķelei un viņas biroja darbiniekiem valdība piešķīrusi atlaišanas pabalstu 17 577 eiro apmērā

29 komentāri
Viņķelei un viņas biroja darbiniekiem valdība piešķīrusi atlaišanas pabalstu 17 577 eiro apmērā
OKSANA DŽADANA, F64

Bijušajai veselības ministrei Ilzei Viņķelei (Par!), viņas konsultatīvajām amatpersonām un parlamentārajam sekretāram līdz ar amata pienākumu pildīšanas beigšanu valdība piešķīrusi kopumā 17 578 eiro, lai nodrošinātu atlaišanas pabalstu un kompensāciju par neizmantotajām atvaļinājuma dienām, otrdien, 8. jūnijā, lēma valdība.

Tādējādi tika nolemts šim mērķim no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” piešķirt Veselības ministrijai finansējumu 17 578 eiro apmērā.

Veselības ministrijā skaidro, ka sakarā ar Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) 7. janvāra demisijas izteikšanu bijušajai veselības ministrei Veselības ministrijai saskaņā ar Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumu jānodrošina Viņķelei, ministres konsultatīvajām amatpersonām un parlamentārajam sekretāram (pēc tam, kad tās beigs pildīt amata pienākumus) atlaišanas pabalstu izmaksa, kā arī kompensācijas izmaksa par neizmantoto atvaļinājumu.

Tādējādi Veselības ministrijas budžetā rodoties neparedzēti papildu izdevumi, kas saistīti ar darba samaksu un darba devēja valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām.

No šīs summas 6298,63 eiro paredzēti kā kompensācija par neizmantotajām atvaļinājuma dienām, 7924 eiro – kā atlaišanas pabalsts, un 3355,12 eiro – kā darba devēja valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas.

Kā liecina publiski pieejamā informācija, kopš Viņķeles demisijas Veselības ministrijas parlamentārais sekretārs aizvien ir Ilmārs Dūrītis (AP).

Jau vēstīts, ka pirmajā iepirkumā, līdz 2020. gada 19. novembrim, Latvija varēja pieteikties līdz 860 000 “Pfizer” vakcīnu devām, bet faktiski tika pieņemts lēmums par 97 500 iepirkšanu. Nākamajā kārtā, kad tika piedāvātas 430 000 šā ražotāja vakcīnu devas, Latvija pieteicās uz 100 000 devu.

Saistībā ar šiem notikumiem vēlāk Kariņš pieprasīja Viņķeles demisiju. Tāpat arī sekoja divas dienesta pārbaudes par citu veselības resora amatpersonu iesaisti un atbildību šajos iepirkumos.

29 komentāri