VID uziet pēdējo gadu lielāko narkotiku daudzumu pasta sūtījumos – vairāk nekā 1,5 kilogramu metamfetamīna

2 komentāri

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) aprīļa sākumā izdevies pārtvert pēdējos gados lielāko narkotiku sūtījumu caur pastu. Dienesta suņi divās paciņās uzgājuši vairāk nekā 1,5 kilogramu metamfetamīna. Likumsargiem izdevies aizturēt arī paciņas saņēmēju, kuram tagad draud pieci gadi aiz restēm.

Pirmo paciņu ar aizdomīgo saturu VID četrkājainie darbinieki uzgāja pirms aptuveni trim nedēļām, veicot savus dienesta pienākumus “Latvijas pasta” šķirošanas noliktavā. Ekspertīzē secināts, – no Vācijas sūtītajā sainī atrodas vairāk nekā puskilograms ļoti stiprās sintētiskās narkotikas – metamfetamīna.

“Operatīvie darbinieki sāka aktīvas procesuālās darbības, lai noskaidrotu konkrēto personu, kura ir šā sūtījuma saņēmēja. Jau aktīvi strādājot šajā procesā, mēs noskaidrojām, ka persona gaida vēl vienu sūtījumu. Otrais sūtījums bija vairāk nekā kilograms, arī metamfetamīna,” saka VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktors Kaspars Podiņš.

Šoreiz likumsargi paciņai ar balto pulveri ļāvuši nonākt kādā no galvaspilsētas pasta nodaļām. Piecas dienas gaidīts tās saņēmējs, līdz tai pakaļ ieradies kāds jau iepriekš likumsargu redzeslokā nonācis 1972. gadā dzimis vīrietis, kurš turpat uz vietas arī aizturēts.

“Konkrētā personā iepriekš bija sūtījusi arī mazus daudzumus, mēs noskaidrojām. Bet laikam jau bija iedrošinājies un izmēģinājuma kārtā, pasūtīja lielākas narkotiku devas. Uz ielas šāds apjoms narkotiku maksā ne mazāk kā 20 000 eiro,” teic VID pārstāvis.

Dienestā norāda, tik liels apjoms narkotiku pasta sūtījumā pēdējo gados atklāts pirmo reizi. Vīrietim tagad draud pieci gadi cietumsoda. Podiņš gan norāda, narkotiku sūtīšana pa pastu pēdējos gados uzņēmusi apgriezienus. Kopš 2019. gada par šādiem pārkāpumiem uzsākti ap diviem tūkstošiem kriminālprocesu.

“Tā ir arī viena no jaunajām tendencēm, jo noziedznieki jūtas pietiekami droši, sūtot narkotikas, jo pārsvarā gadījumu nav norādīts ne nosūtītājs, ne arī īstais saņēmējs,” pauž VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktors.

Patlaban gan Saeimā nonākuši grozījumi VID, pasta un muitas likumā, kas likumsargu darbu kaut nedaudz atvieglotu. Ar normatīvo aktu izmaiņām cer panākt, ka atsevišķos gadījumos, atrodot aizdomīgas paciņas, tās vienkārši drīkstēs iznīcināt, kriminālprocesu nemaz neuzsākot.

“Ir runa tikai par aploksnēm un sīkpakām. Par lieliem apjomiem, protams, būs parastā procedūra. Bet aploksnes un sīkpakas tiks izņemtas un iznīcinātas. Šeit, protams, daudz kas būs atkarīgs tieši no mūsu dienesta suņu darba, viņiem tad jau režīms būs 24/7 pastā. Līdz ar to maksimāli spēkus virzīsim, lai narkotikas caur pastu mūsu valstī neienāktu,” norāda Podiņš.

Patlaban VID strādā 17 suņi, kuri specializējušies tieši narkotiku meklēšanā.

2 komentāri