Velokurjers vairāk nekā 20 gadu: Reinis Avens dienā nobrauc 100 kilometrus

0 Komentāru

Sniegs vai svelme, lietus vai vētra – Reinis Avens kāpj uz sava velosipēda un dodas velokurjera gaitās. Reinis kurjera pakalpojumus izmantojot velosipēdu piedāvā jau kopš 1999. gada. Tāpēc viņu var dēvēt par pieredzējušāko velokurjeru ne tikai Latvijā, bet arī visā Baltijā.

“900 sekundes” ar Reini norunāja tikties pie vienas no ēkām Rīgā, Ziepniekkalnā. Šeit kādam no rīdziniekiem, kurš atrodas pašizolācijā, jāpiegādā sūtījums.

“Vienā vietā paņem un otrā vietā atdod, tas ir viens sūtījums un aptuveni no 20 līdz 30 sūtījumiem dienā,” viņš stāsta.

Kāpņutelpas kods jau zināms iepriekš, tāpēc pēc tā ievadīšanas kurjers var doties iekšā ēkā. Reinis liftu neizmanto un “lido” uz sesto stāvu pie sūtījuma adresāta. “900 sekundes” cenšas viņam turēt līdzi, bet skaidra lieta, ka tas nav nemaz tik vienkārši. Teju teju nepaguvām nofilmēt, kā kurjers nodod sūtījumu. Ņemot vērā, ka saņēmējs ir karantīnā, pēc nospiestās zvanu pogas sūtījums tiek atstāts ārpus dzīvokļa. Tālāk kurjers no sestā stāva atkal dodas uz pirmo.

Reinis Avens oficiāli par velokurjeru kļuva 1999. gadā. “Man ir lielākais stāžs ne tikai Latvijā, bet arī Baltijā, jo tad, kad es sāku strādāt, tad Lietuvā un Igaunijā kurjeru vēl nebija,” viņš saka.

Velokurjers dodas uz nākamo adresi, kur jāpiegādā kārtējais sūtījums. Kopš pieejami viedtālruņi atrast nākamo adresi ir visai vienkārši, agrāk tas esot bijis krietni sarežģītāk: “Sākumā mēs ar kartēm staigājām, visādos šitādos dzīvojamajos rajonos. Tagad vienkārši, telefona paskaties un viss notiek.”

Reiņa aprēķini liecina, ka ar velosipēdu viņš veic aptuveni 100 kilometrus katru dienu. Tādējādi viņš var uzturēt labu sportisko formu, kas noder dažādās veloamatieru sacensībās, kas ir viņa ilggadēja aizraušanās.

0 Komentāru