Vietvaras 2021: sākusies sarakstu iesniegšana pašvaldību vēlēšanām Varakļānu un Rēzeknes novadā

1 komentārs

Sākusies kandidātu sarakstu iesniegšana vēlēšanām Varakļānu un Rēzeknes novadā, kuros balsošana nevarēja notikt jūnijā kopā ar pārējām pašvaldībām. Vēlēšanas nācās atlikt, jo Satversmes tiesa mainīja jaunveidojamā Rēzeknes novada robežas, stāsta TV3 Ziņas.

Varakļāni un Rēzeknes novads ir vienīgās pašvaldības, kur vēl nav ievēlēta jaunā dome, un tās vada pagaidu administrācija.

Tas tāpēc, ka 5. jūnijā, pašvaldību vēlēšanu priekšvakarā, Satversmes tiesa par neatbilstošu pamatlikumam atzina Varakļānu iekļaušanu Rēzeknes novadā. Un kā pagaidu risinājumu Saeima izvēlējās saglabāt atsevišķu Varakļānu novadu. Līdz ar to balsošana būs jārīko gan Rēzeknes novadā, gan Varakļānos.

Lasi vēl – Vēlēšanas Varakļānu un Rēzeknes novados notiks 11. septembrī

Vēl pirms Satversmes tiesas sprieduma pasludināšanas partijas nebija izrādījušas lielu interesi par kandidēšanu paplašinātajā Rēzeknes novadā. Bija iesniegtas tikai sešas listes.

No cīņas par iekļūšanu jaunajā Rēzeknes novada domē bija atteicies Varakļānu domes bijušais priekšsēdētājs, tagad pagaidu administrācijas vadītājs Māris Justs. Taču, ņemot vērā, ka Varakļānu novads pagaidām tomēr tiek saglabāts, viņš ir gatavs turpināt darbu Varakļānu domes jaunajā sasaukumā:” Jebkurā gadījumā šobrīd startēšu Varakļānu novada vēlēšanās. Un motivācija ir tā pati, kas ir bijusi vienmēr, ka ir jāattīsta Varakļānu novads. Jāuzlabo iedzīvotāju dzīves apstākļi un labklājība, kas ir Varakļānos. Un šobrīd, esot atsevišķi novadā, es domāju, mums nekas to netraucē darīt.”

2017. gada vēlēšanās Varakļānos kandidēja trīs politiskie spēki. Bet šobrīd vēl pāragri prognozēt, cik kandidātu sarakstu šoreiz būs abos novados, norāda Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK). Skaidrībai par to jābūt nākamās nedēļas vidū, kad noslēgsies sarakstu iesniegšana.

1 komentārs