Vēlēšanās Mārupes novadā uzvarējusi Latvijas Reģionu apvienība

0 Komentāru
Vēlēšanās Mārupes novadā uzvarējusi Latvijas Reģionu apvienība
PAULA ČURKSTE, LETA

Pašvaldību vēlēšanās jaunajā Mārupes novadā pirmo vietu ieguvusi Latvijas Reģionu apvienība (LRA) ar 23,37% balsu, liecina provizoriskie vēlēšanu rezultāti.

No LRA uz vietām domē pretendē ilggadējais Babītes novada vadītājs Andrejs Ence, Mārupes Valsts ģimnāzija direktors Jānis Lazdkalns, Mārupes kultūras nams direktore Ira Dūduma u.c.

Otro vietu vēlēšanās saņēmusi Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) ar 21,05% balsu. No ZZS uz vietām domē pretendē līdzšinējā jeb vecā Mārupes novada priekšsēdētājs Mārtiņš Bojārs un citi.

“Latvijas attīstībai” (LA) saņēmusi 17% lielu atbalstu. LA saraksta līderi ir pašreizējais Babītes novada domes priekšsēdētājs Aivars Osītis.

Tālāk seko Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK (NA) ar 10,92% balsu. Piekto vietu ar 8,05% ieguvusi “Jaunā Vienotība”.

Pārējās partijas nav pārvarējušas 5% barjeru, lai iekļūtu domē.

Iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās 2017.gadā, kad Mārupes novadam vēl nebija pievienots Babītes novads, ZZS ieguva 37% atbalstu, un tai sekoja LRA ar 22% balsu. Savukārt Babītes novadā pirms četriem gadiem LRA saņēma 63% lielu atbalstu.

Jau ziņots, ka pašvaldību vēlēšanās Latvijā nobalsojuši 34% balsstiesīgo, liecina CVK jaunākie apkopotie dati. Tā ir vēsturiski zemākā vēlētāju aktivitāte pašvaldību vēlēšanās.

Mārupes novadā nobalsoja 8010 vēlētāji jeb 37,20%.
0 Komentāru