Vai Jānis Baiks saglabās varu Valmierā? Vietējās politiskās dzīves zinātāju domas atšķiras

0 Komentāru

Valmiera novadu reformas rezultātā tika apvienota ar apkārtējiem novadiem. Līdz ar to šis būs viens no lielākajiem novadiem Vidzemē.

Valmieras novadā, kurā apvienoti būs septiņi līdzšinējie novadi, lielākā intriga – vai savu varu arī paplašinātajā novadā saglabās Valmieras mērs Jānis Baiks no partijas Valmierai un Vidzemei.

Viņš gadiem pieradis pilsētā valdīt bez opozīcijas. Baiks savā sarakstā iekļāva Rūjienas un Kocēnu novadu vadītājus. Līdzīgi darīja arī Latvijas Zemnieku savienība – viņiem ir līdzšinējo Mazsalacas un Burtnieku novadu domes priekšsēdētāji, Beverīnas novada izpilddirektore. Un kā TV3 Ziņas pārliecinājās sarunās ar vēlētājiem – viņi tā arī balso – kuru pazīst, kas pārstāv viņu līdzšinējo novadu. Tāpēc šajā vietā ir liela nozīme vēlētāju aktivitātei.

Līdz pulksten četriem pēcpusdienā jaunveidojamā Valmieras novadā bija nobalsojuši vien 17,29%. Vidzeme kopumā tā gan skaitās viena no augstākajām. Vēlētāju aktivitāti Valmieras vēlēšanu apgabalā nav iespējams salīdzināt ar iepriekšējām vēlēšanām tieši teritoriālās reformas dēļ.

Valmierā 302 cilvēki pieteikuši balsošanu mājās, trīs no tiem atrādās Covid-19 pašizolācijā. Balsoja arī pansionātos – 80 iemītnieki, kā arī 10 cilvēki Valmieras slimnīcā. Balsot gribēja pat pieci cietumā esošie. Dzīvesvietā iecirkņu darbinieki ieradās lielākoties pie gados veciem cilvēkiem un personām ar kustību traucējumiem.

Uz Valmieras novada 19 deputātu vietām pretendē 154 kandidāti. Vietējās politiskās dzīves zinātāji saka – izskatās, ka Baikam beidzot varētu nākties dalīt varu ar citām partijām. Savukārt citi apgalvo pretējo – Baika partija gan jau būšot ieguvusi vismaz pusi no vietām, un varēs justies komfortabli.

0 Komentāru