Truksnim un ZZS ir liels atbalsts Jūrmalā; viņa partija ieguvusi balsu vairākumu

1 komentārs
Truksnim un ZZS ir liels atbalsts Jūrmalā; viņa partija ieguvusi balsu vairākumu
ZANE BITERE, LETA

Būtiski uzlabojot rezultātu, pašvaldību vēlēšanās Jūrmalā uzvarējusi pilsētas mēra Gata Trukšņa pārstāvētā Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), kas saņēmusi 50,56% balsu, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotie rezultāti.

ZZS sarakstā pirmie deputātu amatu kandidāti ir Jūrmalas domes deputāti Truksnis, Rita Sproģe, Jānis Lediņš un Dace Riņķe.

Otro vietu vēlēšanās ieņem Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK (NA) ar 11,67% balsu lielu atbalstu. NA saraksta līderi ir Jūrmalas domes deputāti Andris Čuda un Rolands Parasigs-Parasiņš.

Pēc tam seko “Saskaņa” ar 9,72% vēlētāju atbalstu. Tās sarakstā kā pirmie trīs startē Jūrmalas domes deputāti Ņikita Ņikiforovs, Elizabete Krivcova un Larisa Loskutova.

Partija “Tev, Jūrmalai” saņēmuši 9,32% balsu. No tās uz vietām domē pretendē arī Jānis Ķirsis un Indra Omula Sāmīte.

Piekto vienu ieņem apvienotais “Jaunās Vienotības”/”Kustības “Par!”” saraksts ar 5,21%. Šī saraksta līderi ir Ints Dālderis un Paulis Dālbergs.

Pārējās partijas nav pārvarējušas 5% barjeru, kas nepieciešams, lai iekļūtu domē.

Iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās 2017.gada vēlēšanās Jūrmalā uzvarēja ZZS ar 31% balsu, otrajā vietā bija “Tev, Jūrmalai”, Jaunās konservatīvās partijas apvienotais saraksts ar 21%, trešajā vietā bija “Saskaņa” ar 18% un ceturto labāko rezultātu uzrādīja NA ar 11% lielu atbalstu.

Jau ziņots, ka pašvaldību vēlēšanās, ņemot vērā arī tos iedzīvotājus, kuri nobalsoja iepriekšējā balsošanā, nobalsojuši kopumā 327 938 iedzīvotāji jeb 34,01% balsstiesīgo, liecina CVK jaunākie apkopotie dati. Tā ir vēsturiski zemākā vēlētāju aktivitāte pašvaldību vēlēšanās.
1 komentārs