Tavars: ZZS kopā ar sadarbības partneriem ieguvusi absolūtu lielāko deputātu skaitu Latvijā

0 Komentāru
Tavars: ZZS kopā ar sadarbības partneriem ieguvusi absolūtu lielāko deputātu skaitu Latvijā
Foto: LETA

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), to veidojošās partijas Latvijas Zemnieku savienība un Latvijas Zaļā partija, kā arī sadarbības partneri – Liepājas partija un “Latvijai un Ventspilij” – ir ieguvuši absolūti lielāko deputātu skaitu Latvijas pašvaldībās un nostartējuši labāk nekā prognozēts, paziņoja ZZS valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars.

Runājot par to, cik pašvaldību deputātu vietas ZZS varētu būt ieguvuši, Tavars sacīja, ka tās varētu būt vairāk par 100. Jautāts, cik pašvaldībās ZZS varētu iegūt mēra krēslu, ZZS valdes priekšsēdētājs atzīmēja, ka to tomēr vēl rādīs tuvākais mēnesis.

ZZS valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars

“Prognozes ir labas, bet, ziniet, politikā mēdz būt dažādi. Ir runas pirms vēlēšanām un vēlēšanu naktī, bet tad, kad sāk matemātiski rēķināt, rezultāts var būt citādāks. Uzskati var mainīties un ne vienmēr visi tur doto vārdu.”

Viņš arī atzina, ka atsevišķos novados ZZS varēja nostartēt labāk, tomēr kopējie rezultāti sniedz gandarījumu, ņemot vērā divus, trīs gadus ilgušo vilni masu medijos, kur stāstīts, cik “ZZS un tajā ietilpstošās partijas ir sliktas”. ZZS valdes priekšsēdētājs uzsvēra, ka savienība un to veidojošās partijas ir uzvarējušas pašvaldību vēlēšanās.

Skaidrojot iedzīvotāju zemo aktivitāti vēlēšanās, Tavars norādīja, ka tam ir vairāki iemesli – sabiedrība Latvijā kopumā politiskajām partijām uzticas stipri mazāk, ņemot vērā valdības pašreizējās koalīcijas darbu. Tāpat, viņa ieskatā, pēc administratīvi teritoriālās reformas un “ieviestā haosa novados” cilvēkiem ir sajūta, ka vietvara no viņiem ir attālinājusies un tāpēc iedzīvotāji negāja uz vēlēšanām.

LETA jau rakstīja, ka kopumā pašvaldību vēlēšanās, ņemot vērā arī tos iedzīvotājus, kuri nobalsoja iepriekšējā balsošanā, nobalsojuši kopumā 327 938 iedzīvotāji jeb 34% balsstiesīgo, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas dati.

0 Komentāru