Starp lielākajām pilsētām aktīvākie balsotāji līdz šim Rēzeknē; Starp novadiem – Preiļu novadā

0 Komentāru
Starp lielākajām pilsētām aktīvākie balsotāji līdz šim Rēzeknē; Starp novadiem – Preiļu novadā
GATIS SUHOVECKIS, TV3 ZIŅAS

Starp Latvijas novadiem šodien pašvaldību vēlēšanu pirmajā stundā lielākā aktivitāte bijusi Preiļu novadā, kurā nobalsojuši 0,88% balsstiesīgo iedzīvotāju, bet mazākā aktivitāte bijusi Bauskas novadā, kurā nobalsojuši 0,45% balsstiesīgo iedzīvotāju, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotie dati.

Vienlaikus Saulkrastu novadā vēlēšanu dienas pirmajā stundā nobalsojuši 0,79% balsstiesīgo iedzīvotāju, Dobeles novadā balsis atdevuši 0,76% iedzīvotāju, Balvu novadā – 0,74%, bet Alūksnes novadā un Ludzas novadā nobalsojuši pa 0,73% balsstiesīgo iedzīvotāju.

Savukārt starp novadiem, kuros vēlēšanu dienas pirmajā stundā bijusi mazākā iedzīvotāju aktivitāte, ir arī Salaspils novads un Talsu novads, kuros nobalsojuši 0,47% balsstiesīgo iedzīvotāju, kā arī Olaines novads un Jelgavas novads, kuros nobalsojuši 0,48% iedzīvotāju.

Tikmēr starp Latvijas lielākajām pilsētām šodien pašvaldību vēlēšanu pirmajā stundā aktīvākie balsotāji bijuši Rēzeknē, savukārt mazākā aktivitāte bijusi Liepājā.

Rēzeknē vēlēšanu dienas pirmajā stundā nobalsojuši 0,77% balsstiesīgo iedzīvotāju, Ventspilī – 0,69%, Jūrmalā – 0,6%, Jelgavā un Daugavpilī – 0,51%, bet Liepājā – 0,39% balsstiesīgo iedzīvotāju.

Jau vēstīts, ka pašvaldību vēlēšanu pirmajā stundā, proti, šodien no plkst.7 līdz 8, nobalsoja kopumā 5843 vēlētāji jeb 0,61% balsstiesīgo iedzīvotāju, tostarp lielākā aktivitāte vēlēšanu pirmajā stundā bija Latgalē, kur nobalsoja 0,65% balsstiesīgo.

Vienlaikus Vidzemē vēlēšanu dienas pirmajā stundā nobalsoja 0,63% balsstiesīgo iedzīvotāju, kamēr Zemgalē un arī Kurzemē – 0,56% balsstiesīgo iedzīvotāju.

Kopā šajās pašvaldību vēlēšanās var piedalīties 964 339 Latvijas iedzīvotāji.

Šajās vēlēšanās jāievēlē 664 deputāti kopumā 40 pašvaldībās – sešās valstspilsētās un 34 no jauna izveidotajos novados, kuri sāks darbu 1.jūlijā līdz ar administratīvi teritoriālās reformas stāšanos spēkā.

Pašvaldību vēlēšanas sestdien nenotiek Rīgā, kur dome tika ievēlēta ārkārtas vēlēšanās pērn, kā arī Rēzeknes novadā un Varakļānu novadā, kur vēlēšanas tika apturētas pēc Satversmes tiesas sprieduma. Vēlēšanas Varakļānu novadā un Rēzeknes novadā notiks 11.septembrī.

Lai mazinātu Covid-19 izplatības riskus, vēlētājiem balošanas iecirkņos ir jāievēro epidemioloģiskās drošības pasākumi – jāietur divu metru distance, jādezinficē rokas, jāvelk sejas maska, kā arī ieteicams lietot savu pildspalvu. Vēlētāji vienreizlietojamo sejas masku un pildspalvu var saņemt arī iecirknī. Uzrādot vēlēšanu iecirkņa darbiniekam pasi vai personas apliecību, ir jāatsedz seja.

0 Komentāru