Starp lielajām pilsētām Jūrmalā bijuši visaktīvākie vēlētāji

1 komentārs

Lielāka vēlētāju aktivitāte nekā vidēji citviet 5.jūnija dienas pirmajā pusē bija novērojama Jūrmalā. Kūrortpilsētas vēlēšanu iznākums arī raisa lielu interesi, ņemot vērā visdažādākās peripetijas gadu garumā, kuras norisinājušās Jūrmalas politikā, stāsta TV3 Ziņas.

Pie vēlēšanu iecirkņa vienā no tālākajiem Jūrmalas nostūriem, Kauguros, šodien, 5.jūnijā, notiek gadatirgus, un pamatīga rosība bija vērojama arī pie vēlēšanu iecirkņa – tur brīžiem veidojās rindas.

Vairāki TV3 Ziņu sastaptie uzsver, ka balsos par līdzšinējo mēru Gati Truksni, kas šajā amatā ar pārtraukumiem bijis četras reizes, par spīti dažādiem skandāliem.

”Truksni es gribēju. Patīk! Tāpēc ka viņš man iedeva 200 naudiņas. [Pabalsts?] Nē, bija visiem, dāvināja taču aprīlī,” stāsta Jūrmalas iedzīvotāja Tamāra.

”Aktivitāte gan šodien, gan iepriekšējās dienās ir novērota diezgan augsta! Iepriekšējās 3 dienās kopā 1000, šodien līdz plkst. 14.jau nepilns 1000, kas ieradušies novēlēt. Konflikti nav bijuši, ir pāris jautājumi, kā krustiņus ievilkt, izsvītrot, ekscesi, pārkāpumi – nekas tāds nav bijis,” skaidro 218. vēlēšanu iecirkņa priekšsēdētājs Didzis Talmanis.

Savukārt Jomas ielā ir ļoti daudz atpūtnieku un tūristu, bet vēlēšanu iecirknis TV3 Ziņu ierašanās laikā bija pilnīgi tukšs, tajā atradās tikai darbinieki!

”Daudzi izvēlējušies nobalsot iepriekšējās dienās, tās stundas bija krietni vairāk nekā citas reizes, tādēļ tā aktivitāte šodien mazāka. Arī tas, ka var balsot jebkurā iecirknī, pilsētā,” zemo aktivitāti izskaidro 208. vēlēšanu iecirkņa priekšsēdētājs Arvis Bērziņš-Bērzītis.

Jūrmalas vārds politiskā ziņā gadiem ilgi saistīts ar korupcijas skandāliem – iedzīvotāji cer, ka pēc šīm vēlēšanām pilsētas politiskā vide būs tīrāka un godīgāka.

1 komentārs