Saulkrastu novada pašvaldības vēlēšanās līdz šim piedalījusies gandrīz trešdaļa balsstiesīgo

0 Komentāru
Saulkrastu novada pašvaldības vēlēšanās līdz šim piedalījusies gandrīz trešdaļa balsstiesīgo
RINALDS EKMANIS, F64

Sestdien, 5.jūnijā, no plkst.7 līdz 12 Saulkrastu novadā pašvaldības vēlēšanās nobalsojuši 710 vēlētāji, bet, skaitot kopā ar iepriekšējās balsošanas dienām, novadā savu izvēli ir izdarījuši 2223 vēlētāji jeb 30,72% no kopējā balsstiesīgo vēlētāju skaita, informēja Saulkrastu novada pašvaldības vēlēšanu komisijas sekretāre Ilze Rupeika.

Lielāka aktivitāte vērojama vēlēšanu iecirkņos Saulkrastu novada domē un kultūras namā “Zvejniekciems”.

Rupeika pavēstīja, ka uz vēlēšanu iecirkņiem ierodas dažādās vecuma grupu vēlētāji – gan jaunieši, kuri balso pirmo reizi, gan arī tādi, kuriem vecums tuvojas 100 gadu robežai. Lielākā interese novērota no vidēja vecuma vēlētājiem un vēlētājiem gados.

Kopēju vēlētāju noskaņojumu Rupeika raksturoja kā pozitīvu, tomēr norādīja, ka ir arī tādi vēlētāji, kas noskaņoti citādi.

Tāpat būtiski starpgadījumi Saulkrastu novadā nav notikuši – vēlētāji nāk apzinīgi ar savām maskām, daudzi arī ar savām pildspalvām.

Līdz plkst.12, ņemot vērā arī tos iedzīvotājus, kuri nobalsoja iepriekšējā balsošanā, visā Latvijā nobalsojuši kopumā 21,49% balsstiesīgo, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotie dati.

0 Komentāru