Preiļu novada domē iekļuvuši septiņi partiju saraksti

0 Komentāru
Preiļu novada domē iekļuvuši septiņi partiju saraksti
IEVA ČĪKA, LETA

Pašvaldību vēlēšanu rezultātā Preiļu novada domē ievēlēti septiņi politisko spēku saraksti, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas dati.

Visvairāk jeb 21,56% balsu vēlēšanās Preiļu novadā ieguvusi partiju apvienība, kuras sastāvā ir Latgales partija un “Jaunās vienotība”. No šī saraksta vēlēšanās piedalījās arī līdzšinējā novada domes priekšsēdētāja Maruta Plivda.

Otrajā, trešajā un ceturtajā vietā ierindojušās partijas šķir tikai pāris procentpunkti. Otrajā vietā ir nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK”, par kuru nobalsoja 17,02% balsstiesīgo. Vienlaikus 16,88% balsu saņēmusi partiju apvienība, kuras sastāvā ir “Apvienība “Iedzīvotāji”, “Latvijas Reģionu apvienība” un Jaunā konservatīvā partija. Nedaudz mazāk jeb 15,59% balsu ir “Latvijas attīstībai, bet ar 11,68% balsu vēlēšanas noslēgusi Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija.

Domē iekļuva arī 9,05% balsstiesīgo atbalstītā Zaļo un zemnieku savienība un 5,74% vēlētāju atbalstītā “Saskaņa”.

Taču tikai 1,68% balsu ieguvusī partija “KPV LV” jaunajā domes sasaukumā pārstāvēta nebūs.

Preiļu novadā pašvaldību vēlēšanās piedalījās 45,43% jeb 6601 cilvēks. Preiļu novadā reģistrēta šī gada pašvaldību vēlēšanu augstākā aktivitāte, sasniedzot 45,42%.

Kopumā Latgalē vēlējuši 59 853 cilvēki jeb 34,03% balsstiesīgo iedzīvotāju.

0 Komentāru