Preiļu novadā deputātes mandātu saglabājusi līdzšinējā domes priekšsēdētāja Plivda

0 Komentāru
Preiļu novadā deputātes mandātu saglabājusi līdzšinējā domes priekšsēdētāja Plivda
IVARS SOIKĀNS, LETA

Preiļu novadā vienu no kopumā 15 deputātu mandātiem saņēmusi arī līdzšinējā domes priekšsēdētāja Maruta Plivda, kuras pārstāvētā partiju apvienība starp Latgales partiju un “Jauno vienotību” ieguvusi trīs deputātu vietas, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie rezultāti.

No šī saraksta deputātu mandātus saņēma arī Preiļu novada domes deputāts Juris Erts un veterinārārsts Andris Pastars.

Kopumā šajā pašvaldībā balsu un deputātu mandātu sadalījums ir visai līdzīgs, nevienam no politiskajiem spēkiem nesasniedzot ievērojamu balsu pārsvaru. Līdz ar to mandātus saņēmušas kopumā astoņas partijas.

Vēl trīs mandātus saņēma gan nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”, gan partiju apvienība, kuras sastāvā ir “Apvienība “Iedzīvotāji”, Latvijas Reģionu apvienība un Jaunā konservatīvā partija.

No nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” saraksta deputātu mandātus saņēma līdzšinējais Riebiņu novada domes priekšsēdētājs Pēteris Rožinskis un viņa vietnieks Jāzeps Ivanāns. Tāpat deputāta vietu saņēma Riebiņu novada domes deputāte Ilga Pokšāne.

Savukārt no partiju apvienības deputātu mandātus saņēma divi Preiļu novada domes deputāti – Ārijs Vucāns un Iveta Stare, kā arī uzņēmējs Aigars Zīmelis.

No “Latvijas attīstībai” deputātu vietas ieguva Preiļu novada Labklājības pārvaldes direktors Lauris Pastars un Preiļu novada Saunas pagasta pārvaldes vadītājs Raimonds Rubins. Divas deputātu vietas vēlēšanās ieguva arī Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija, no kuras deputātu mandātus saņēma Vārkavas novada domes priekšsēdētāja Anita Brakovska un Vārkavas novada deputāts Andris Lazdāns.

Turpretim pa vienam mandātam ieguva Zaļo un zemnieku savienība, no kuras deputāta vietu saņēmusi Riebiņu novada domes deputāte Ineta Anspoka, un “Saskaņa”, no kuras deputāta mandātu ieguva Preiļu novada domes deputāte Nadežda Hļebņikova.

Preiļu novadā pašvaldību vēlēšanās piedalījās 45,43% jeb 6601 cilvēks.

Jau ziņots, ka Latgalē šī gada pašvaldību vēlēšanās vēlētāji visaktīvāk piedalījušies Preiļu novadā, kur savas balsis par kandidātiem atdevuši 6600 vēlētāji jeb 45,42% no balsstiesīgajiem, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie dati.

Kopumā Latgalē sestdien vēlējuši 59 853 cilvēki jeb 34,03% balsstiesīgo iedzīvotāju.

0 Komentāru