Pavļuts “Par!” rezultātus pašvaldību vēlēšanās vērtē atzīstamus salīdzinoši jaunai partijai

2 komentāri
Pavļuts “Par!” rezultātus pašvaldību vēlēšanās vērtē atzīstamus salīdzinoši jaunai partijai

Pašvaldību vēlēšanās “Kustība “Par!”” kā salīdzinoši jauna partija ir startējusi ar atzīstamu rezultātu, pauda partijas līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts.

Aizvadītajās vēlēšanās nevienā no pašvaldībām “Par!” nav savākusi lielāko balsu skaitu. Pēc pašas partijas aplēsēm, pašvaldību vēlēšanās “Par!” ieguvusi deviņas vietas septiņās pašvaldībās.

Pavļuts aģentūrai LETA atzīmēja, ka šīs partijai ir pirmās pašvaldību vēlēšanas, ja neskaita Rīgas domes vēlēšanas. Pavļuts akcentēja, ka partijai bieži norāda un tās pārstāvji paši apzinās, ka “Kustība “Par!”” līdz šim vairāk bijusi galvaspilsētas partija un tieši tādēļ pašvaldību vēlēšanas bijušas svarīgas, lai partija “izietu ārpus Rīgas”.

“Mēs esam izveidojuši daudzas jaunas reģionu nodaļas un daudzas no tām startēja vēlēšanās. Kopējie vēlēšanu rezultāti apliecina loģiku, ka pašvaldību vēlēšanās iedzīvotāji pamatā balso par stabilitāti, cilvēkiem, kurus pazīst un kuru darbus ir redzējuši, tāpēc jaunām partijām ar jauniem cilvēkiem ir diezgan grūti pašvaldību vēlēšanās iespiesties, bet mums tas tomēr izdevās,” akcentēja politiķis.

Tāpat Pavļuts atzīmēja, ka “Kustība “Par!”” izvēlējusies neiet tādu ceļu, kur tiek pārņemti citu partiju cilvēki. Tā vietā partija pakāpeniski veidojusi savu pārstāvniecību ārpus Rīgas un šis pirmais solis, politiķa ieskatā, ir bijis salīdzinoši veiksmīgs.

Runājot par iedzīvotāju zemo aktivitāti vēlēšanās, “Kustības “Par!”” līdzpriekšsēdētājs uzsvēra, ka šis ir ārkārtējs laiks. Pavļuts nepiekrīt novadu reformas pretiniekiem, kuri uzskata, ka pie vainas ir reforma. Politiķis norādīja, ka virspusēja analīze parāda, ka arī tajās pašvaldības, kuras novadu reforma nav skārusi, aktivitātes samazinājums ir līdzīgs kā citviet.

Viņa ieskatā, viens iemels ir pandēmija un tas, ka cilvēki vēl arvien ir diezgan piesardzīgi un nav droši par to, ko var un ko nevar. Pēc politiķa paustā, cilvēki ir noguruši un pirmajās siltajās nedēļas nogalēs, kad pamazām paveras iespējas satikt tuviniekus, atvilkt elpu un atpūsties, iespējams, domāt par politiskajiem procesiem nav pirmā lieta, kas cilvēkiem ienākt prātā.

“Es atturēšos no pārmetumiem un gribu pateikt paldies visiem cilvēkiem, kas tomēr, neskatoties uz pandēmiju un visu citu, ir devušies uz vēlēšanu iecirkņiem un balsojuši par savu vietvaru,” uzsvēra Pavļuts.

2 komentāri