Limbažu novadā varu pārņem LRA pārstāvošais Salacgrīvas mērs Straubergs

0 Komentāru
Limbažu novadā varu pārņem LRA pārstāvošais Salacgrīvas mērs Straubergs
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Limbažu novadā varu pārņem Latvijas Reģionu apvienību (LRA) pārstāvošais Salacgrīvas mērs Dagnis Straubergs.

Par Straubergu nobalsoja deviņi deputāti, pret bija pieci, viena balsošanas zīme bija nederīga.

Savukārt līdzšinējais domes priekšsēdētājs Didzis Zemmers (ZZS) saņēma vien piecas balsis, kamēr deviņi deputāti bija pret, savukārt viena balsošanas zīme bija nederīga.

Kā vēstīts, LRA pašvaldību vēlēšanās ieguva septiņas no 15 deputātu vietām domē.

LRA uzvaru jaunveidojamajā Limbažu novadā Straubergs iepriekš skaidroja ar deputātu kandidātu komandu, kurā ir gan pazīstami un aktīvi, kā arī jauni cilvēki.

LETA jau vēstīja, ka Limbažu novadā pašvaldību vēlēšanās uzvarējusi Salacgrīvas novada mēra Strauberga pārstāvētā LRA, saņemot 3733 vēlētāju balsis jeb 44,58% no nobalsojušo kopskaita, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) dati.

Otrajā vietā ir līdzšinējā Limbažu novada domes priekšsēdētāja Didža Zemmera pārstāvētā Zaļo un zemnieku savienība, par kuru balsoja 1896 vēlētāji jeb 22,64%. Savukārt trešajā vietā ir Vidzemes partija, par kuru balsojuši 807 vēlētāji jeb 9,64%.

Ceturtajā vietā ir nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”, par kuru nobalsojuši 618 vēlētāji jeb 7,38%. Piektajā vietā ierindojās Jaunā konservatīvā partija, par kuru balsojis 531 vēlētājs jeb 6,34%.

Jaunajā novada domē nav iekļuvusi “Jaunā vienotība”, kurai pavisam nedaudz vēlētāju balsu pietrūka līdz 5% barjeras pārvarēšanai. Par “Jauno vienotību” nobalsoja 407 vēlētāji jeb 4,86%.

Tāpat domē nav iekļuvusi partija “Saskaņa”, par kuru balsojuši 162 vēlētāji jeb 1,93%, kā arī politiskā partija “Par cilvēcīgu Latviju” jeb “KPV LV”, par kuru balsojuši 154 vēlētāji jeb 1,84%.

Kopumā Limbažu novadā nobalsojuši 8376 vēlētāji jeb 34,85% no 24 035 balsstiesīgajiem vēlētājiem.

0 Komentāru