Latvijā notiek pašvaldību vēlēšanas

0 Komentāru
Latvijā notiek pašvaldību vēlēšanas
GATIS SUHOVECKIS, TV3 ZIŅAS

Visā Latvijā notiek pašvaldību vēlēšanas.

Šogad pašvaldību vēlēšanas notiks 39 vēlēšanu apgabalos – jaunajās administratīvajās teritorijās – sešās valstspilsētās un 33 novados, jo CVK, pamatojoties uz Satversmes tiesas spriedumu, 28.maijā atcēla vēlēšanas Rēzeknes novadā un Madonas novadā.

Šajos novados pašvaldību vēlēšanas varētu notikt septembrī, tomēr par jaunu vēlēšanu dienu jālemj Saeimai. Savukārt Rīgas pašvaldībā vēlēšanas šogad nenotiks, jo dome tika ievēlēta ārkārtas vēlēšanās pērn, un tā turpinās strādāt līdz 2025.gada vēlēšanām.

Pašvaldību vēlēšanās katras pašvaldības administratīvā teritorija veido atsevišķu vēlēšanu apgabalu. Piemēram, jaunveidojamais Dienvidkurzemes novads ir viens vēlēšanu apgabals, un šī novada vēlētāji var balsot jebkurā sev tuvākajā iecirknī vēlēšanu apgabala robežās.

Tiesības piedalīties pašvaldību vēlēšanās būs Latvijas un Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem no 18 gadu vecuma, kuri bija reģistrēti dzīvesvietā attiecīgās pašvaldības administratīvajā teritorijā (izņemot Rīgu) vismaz 90 dienas pirms vēlēšanu dienas, vai kuriem attiecīgajā pašvaldībā pieder nekustamais īpašums, ja viņi līdz 27.maijam reģistrējās balsošanai šajā vēlēšanu apgabalā.

0 Komentāru