KNAB izvērtēs iesniegumu par iespējamu slimnīcas darbinieku balsu pirkšanu Krāslavas novadā

0 Komentāru
KNAB izvērtēs iesniegumu par iespējamu slimnīcas darbinieku balsu pirkšanu Krāslavas novadā
Metropolico.org / Flickr

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) izvērtēs iesniegumu par iespējamu balsu pirkšanu vēlēšanās Krāslavas novadā par labu pašvaldībā līdz šim valdošajai un vēlēšanās uzvarējušajai Latvijas Zemnieku savienībai (LZS).

Iesnieguma autors norāda, ka LZS deputāta kandidāts Aleksandrs Jevtušoks, kurš ir arī pašvaldības uzņēmuma SIA “Krāslavas slimnīca” vadītājs, vasaras pirmajā dienā ir izmaksājis visiem slimnīcas darbiniekiem prēmijas 500 eiro apmērā. Izmaksas pamatojums esot bijusi slimnīcas 150 gadu jubileja.

KNAB aģentūrai LETA apstiprināja, ka KNAB 3. jūnijā saņēma vairākām iestādēm, tostarp Valsts drošības dienestam (VDD), adresētu iesniegumu par iespējamu balsu pirkšanu Krāslavas slimnīcā.

KNAB izvērtēs, vai iesniegumā norādītā informācija nenorāda uz Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā un citos normatīvajos aktos noteiktiem pārkāpumiem, kuru izmeklēšana ir KNAB kompetencē.

Komentāru no VDD aģentūrai LETA patlaban vēl nav izdevies saņemt.

Jevtušoks, kurš šajā domes sasaukumā pilda arī domes priekšsēdētāja vietnieka pienākumus, aģentūrai LETA apgalvoja, ka izmaksātas ir nevis prēmijas, bet naudas balvas. Turklāt maksājums bijis aprīļa beigās, jo pavasarī tiek svinēta slimnīcas dzimšanas diena.

Slimnīcas vadītājs stāstīja, ka šogad pandēmijas dēļ iestāde atteikusies no svinībām, tāpēc kopā ar kapitāldaļu turētāja pārstāvi pieņemts lēmums izmaksāt naudas balvas visiem darbiniekiem. To apjoms bija 500 eiro pirms nodokļu nomaksas, un naudas balvas neesot bijušas saistītas ar vēlēšanām.

0 Komentāru