Kažoka: šajās pašvaldību vēlēšanās galvenais uzstādījums – “gribam, lai viss paliek pa vecam!”

3 komentāri
Kažoka: šajās pašvaldību vēlēšanās galvenais uzstādījums – “gribam, lai viss paliek pa vecam!”
GINTS IVUŠKĀNS, F64

Šajās pašvaldību vēlēšanās galvenais uzstādījums bijis – “gribam, lai viss paliek pa vecam”, tāpēc uz tām izdarīt savu izvēli atnāca tie, kas redzēja jēgu balsot, kamēr pārmaiņu alkstošie nespēja noorientēties dažādajā politiskajā piedāvājumā, noslinkoja vai neatnāca citu iemeslu dēļ, “900 sekundēs” pauda domnīcas “Providus” direktore un vadošā pētniece Iveta Kažoka.

Viņa arī atzina, ka ir daudz vielas pārdomām, kādēļ vēlētāji nobalsojuši apmēram par to pašu, par ko iepriekš.

“Alternatīvais [politiskais] piedāvājums nav skaidrs, mobilizējies, varbūt vispār nav sekmējis vēlētāju [iet balsot]. Ir diezgan daudz vielas pārdomām par to, kāpēc vēlētāji nobalsojuši aptuveni par to pašu, par ko iepriekš. Pašvaldību vēlēšanās jābūt pārmaiņu vēsmām, jānāk jauniem sarakstiem, opozīcijai,” sacīja Kažoka, norādot – izvirzās arī jautājums par to, cik kopumā Latvijā labi strādā vietējā demokrātija, cik viegli vai grūti ienākt jaunām partijām, pieteikt kandidātus utt.

Vienlaikus viņa uzsvēra, ka ir jāmeklē par Covid-19 dziļāki iemesli, kādēļ Latvijas iedzīvotāji uzskata, ka stabilitāte ir labāka par pārmaiņām.

Kažoka atzina, ka šajās pašvaldību vēlēšanās bijusi vēsturiski zemākā iedzīvotāju aktivitāte, ko ietekmēja arī protesti pret novadu apvienošanu un neskaidrības par vēl vairāku novadu likteni.

3 komentāri