Kaminskis: Jaunajām pašvaldībām būs vajadzīgs iestrādāšanās laiks līdz diviem gadiem

2 komentāri

Ņemot vērā administratīvi teritoriālo reformu, jaunievēlētajām pašvaldībām būs vajadzīgs ilgāks laiks, lai pilnvērtīgi iestrādātos un iedarbinātu jaunos pārvaldes mehānismus, intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” pauda Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdētājs un Dobeles novada domē no Latvijas Zemnieku savienības saraksta ievēlētais Gints Kaminskis.

Viņš domā, ka pirmos vērtējumus par jauno pašvaldību spēju darboties pēc administratīvi teritoriālās reformas stāšanās spēkā, iespējams, varēs izdarīt līdz šā gada beigām, bet, lai pašvaldības jaunajos apstākļos stabili varētu sākt strādāt, jāpaiet ilgākam laikam – līdz pat diviem gadiem.

“Es domāju, lai mehānismu iedarbinātu, tas noteikti varētu aizņemt līdz diviem gadiem,” sacīja Kaminskis.

Vaicāts, kāpēc pašvaldību pilnvērtīgai darba sākšanai jaunajās teritoriālajās robežās varētu būt nepieciešams tik daudz laika, LPS vadītājs atbildēja, ka pašvaldībām būs jāmaina domāšana attiecībā uz visu plānošanu, kas prasīs ļoti daudz darba. Viņš akcentēja, ka teritoriālās reformas dēļ jaunajām pašvaldībām būs jāstrādā saskaņā ar tādu modeli, kāds iepriekš Latvijā nav pastāvējis, un maldīgi esot uzskatīt, ka daudz kur notiks atgriešanās kādreiz pastāvējušajos rajonos, jo savulaik rajons bija otrā līmeņa pašvaldība, bet tagad šī pati teritorija visa būs viena līmeņa pašvaldība.

“Šeit, protams, ir jāmaina domāšana, ka tā ir visa teritorija, jāmaina domāšana, kā darbojas mehānismi, kā darbojas dažādās administrācijas, kas notiks ar skolu pārvaldēm, kas notiks ar policiju, kas notiks ar faktiski visu plānošanu. Darba ir daudz, gana daudz,” ieskicēja Kaminskis.

2 komentāri