JKP un Latgales partija vienojas par koalīcijas izveidi Balvu novadā

1 komentārs
JKP un Latgales partija vienojas par koalīcijas izveidi Balvu novadā
ZANE BITERE, LETA

Divi Balvu novada domē ievelētie saraksti – Jaunā konservatīvā partija (JKP) un Latgales partija – parakstījuši vienošanos par turpmāko sadarbību un koalīcijas izveidošanu Balvu novada domē, aģentūru LETA informēja JKP.

Parakstot deklarāciju par turpmāko Balvu novada pārvaldību, abi politiskie spēki vienojušies par būtiskākajiem darbiem tuvākā pusgada laikā. Politiskie spēki izvirzīja mērķu attiecībā uz atbalstu bērniem, ceļu infrastruktūras sakārtošanu, uzņēmējdarbības un investīciju piesaistes veicināšanu, tūrisma, izglītības un kultūras jautājumiem.

Deklarāciju parakstīja JKP pārstāvis Aldis Bukšs un Latgales partijas pārstāvis Sergejs Maksimovs.

Bukšs akcentēja, ka JKP vēlēšanās ieguva vienu deputāta vietu un kopā ar Latgales partijas septiņiem deputātiem viņi var būt labs pamats kvalitatīvam domes darbam Latgales partijas virzīta domes priekšsēdētāja Maksimova vadībā.

Balvu novadā no kopumā 15 deputātu mandātiem septiņus ieguva Viļakas novada mēra Maksimova pārstāvētā Latgales partija, kas vēlēšanās saņēma 40,48% balsu, Latvijas Zemnieku savienības saraksts vēlēšanās saņēma 17,89% balsu un ieguva trīs deputātu mandātus, Latvijas Zaļā partija saņēma 11,70% balsu un divas deputātu vietas, Jaunā konservatīvā partija saņēma kopumā 7,64% balsu, tādējādi iegūstot vienu deputāta mandātu, kuru saņems tieslietu ministra Jāņa Bordāna (JKP) biroja vadītājs Bukšs. Savukārt par partiju “Saskaņa” balsoja kopumā 6,87% balsstiesīgo, kā rezultātā politiskais spēks saņēma vienu deputāta mandātu, tikmēr nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” vēlēšanās ieguva 5,67% balsu, saņemot vienu deputāta mandātu.

1 komentārs