Jelgavas domi turpinās vadīt ZZS pārstāvošais Rāviņš

0 Komentāru
Jelgavas domi turpinās vadīt ZZS pārstāvošais Rāviņš
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Ceturtdien, 1.jūlijā, par Jelgavas domes priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēts Andris Raviņš (ZZS), kura politiskais spēks aizvadītajās vēlēšanās ieguvis sešus mandātus no 15.

Starp jaunajā Jelgavas domē ievēlētajiem politiskajiem spēkiem – Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) un Nacionālo apvienību “Visu Latvijai!”- “Tēvzemei un brīvībai/LNNK” (NA) – noslēgta vienošanās turpināt sadarbību un saglabāt esošo koalīciju.

Īsi pirms pirmās domes sēdes par vienošanos ar domes vairākumu veidojošo ZZS un NA deputātiem paziņoja arī “Kustība “Par!””.

Rāviņš amatā ievēlēts ar 11 balsīm no ZZS, NA, “Par!” un “Saskaņas”. Pret balsoja “Jaunās vienotības” (JV), Latvijas Reģionu apvienības (LRA) un Latvijas Krievu savienības (LKS) domnieki.

Opozīciju pārstāvošie deputāti mēra amatam virzīja arī NA pārstāvjus Juriju Strodu un Robertu Šlegelmilhu, taču viņi no kandidēšanas atteicās.

Pēc pārvēlēšanas amatā Rāviņš deputātus aicināja strādāt ar degsmi un atbildību.

Pirmajā domes sēdē ievēlēti arī domes priekšsēdētāja vietnieki. Šiem amatiem Rāviņš izvirzīja līdzšinējos priekšsēdētāja vietniekus Ritu Vectirāni (ZZS) un Strodu (NA). Par domes priekšsēdētāja vietnieci sociālo lietu, veselības aizsardzības, kultūras, izglītības un sporta jautājumu programmā ievēlēta Vectirāne, savukārt par vietnieku tautsaimniecības jautājumu programmā – Strods.

Rāviņa pārstāvētā ZZS šogad ieguva sešus mandātus, kas ir par vienu mazāk nekā 2017.gada vēlēšanās, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie rezultāti.

Pa diviem mandātiem šajās vēlēšanās ieguva NA, “Jaunā vienotība” (JV) un “Kustība “Par!””. Savukārt vēl trīs partijas – Latvijas Krievu savienība (LKS), “Saskaņa” un Latvijas reģionu apvienība (LRA) – ieguva pa vienam mandātam.

Līdz ar to jaunajā domes sasaukumā valdošā koalīcija būs pārstāvēta ar astoņām deputātu balsīm no 15.

Savukārt deputāti no četrām jaunajā Jelgavas domes sastāvā pārstāvētajām partijām, kas palikušas ārpus koalīcijas, parakstījuši vienošanos par sadarbību, akcentējot nepieciešamību nodrošināt atklātu, godīgu un uz iedzīvotāju interešu aizstāvību vērstu pilsētas pārvaldi. Vienošanās parakstīja JV, “Kustības “Par!””, LKS un LRA deputāti.

Vienošanos nav parakstījusi “Saskaņa”, kas iepriekšējos sasaukumos nereti atbalstīja domē valdošo koalīciju.

0 Komentāru