Jelgavā Rāviņš bijis pie varas jau 20 gadus. Vai pilsētas vadībā nepieciešamas pārmaiņas, iedzīvotāju domas dalās

0 Komentāru

Jelgavā vēlēšanu galvenā intriga ir, vai savas pozīcijas izdosies nostiprināt “zaļzemniekam” Andrim Rāviņam, kurš Jelgavas domi vada jau 20 gadus. Pagājušās vēlēšanās viņš svinēja pārliecinošu uzvaru, jo ieguva vairāk nekā 40% balsu. Tuvākajiem sekotājiem no “Saskaņas” 2017. gadā atbalsts bija divreiz mazāks. Vai pilsētas vadībā nepieciešamas pārmaiņas, jelgavnieku domas gan dalās.

Kopumā par iekļūšanu Jelgavas domē cīnījās kandidāti no 10 sarakstiem, tas ir par diviem vairāk nekā iepriekšējās vēlēšanās. Savukārt balsotāju aktivitāte ir zemāka nekā 2017. gadā.

Lasi vēl – Vietvaras 2021: pašvaldību vēlēšanās reģistrēta visu laiku zemākā aktivitāte

“Labi atjaunojusies. Īpaši braucamās ielas. Kapitāli strādājusi. Kāda krastmala Jelgavā. Tā ka labs labu nemaitā. (TV3: Ja nav noslēpums, tad par Rāviņa kungu balsojāt?) Jā, tieši par viņu,” stāstīja uzrunātais vēlētājs Juris.

“Neskatoties uz to, ka tas piedāvājums no jaunajiem spēkiem nav ļoti manās acīs tāds iepriecinošs un kvalitatīvs, bet es domāju, ka ir nepieciešamas pārmaiņas,” norāda jelgavnieks Kaspars.

“Īstenībā es atbalstu “zemniekus”, jo es katru gadu par viņiem balsoju. Daļēji apmierināta. 100% nē. Bet viņa komandā ir tādi cilvēki, par kuriem es tiešām gribu balsot, kas ir ar sidri. Un es arī par tādiem balsoju,” saka Jelgavā dzīvojošā Aina.

“Jelgavas attīstību sagaidu, jo Jelgavā jau 20 gados nekas nav izdarīts. Mēģināja celt krievu tanku rūpnīcu, vagonu rūpnīcu, ķīniešiem atdot aerodromu. Visi tie solījumi ir izgaisuši. Es ceru beidzot, ka Jelgava kļūs līdzīga Valmierai – par rūpniecības pilsētu. (TV3: Par Rāviņa kungu nebalsojāt.) Protams, nē!” viedokli pauž Jelgavas iedzīvotājs Jānis.

Vienā no Jelgavas iecirkņiem noticis incidents – kāda vēlētāja pamanīja kaudzīti ar 10 neapzīmogotām aploksnēm. Taču neviena no tām balsošanas urnā nenonāca. Vēlētājai izsniedza jaunu, apzīmogotu aploksni, tāpat apzīmogotas arī pārējās deviņas aploksnes. Jelgavas vēlēšanu komisijas vadītājs to sauc par nepatīkamu incidentu.

“Neviens nedomāja to darīt, bet tā ir iznācis, jā. (TV3: Ļaunprātība tā nav?) Ļaunprātība tā noteikti nav, jo komisija ir pieredzējusi jau vairākas vēlēšanas. Neviens te jauns nav, kas nezinātu, ko dara. Un es domāju, ka ļaunprātība tā noteikti nav,” saka Jelgavas vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Jānis Dēvics.
0 Komentāru