“Jaunā vienotība” ļoti apmierināta ar pašvaldību vēlēšanu rezultātiem

1 komentārs
“Jaunā vienotība” ļoti apmierināta ar pašvaldību vēlēšanu rezultātiem
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Partiju apvienība “Jaunā vienotība” (JV) ir ļoti apmierināta ar saviem rezultātiem pašvaldību vēlēšanās, aģentūrai LETA atzina JV valdes loceklis Arvils Ašeradens.

JV valdes loceklis Arvils Ašeradens

“Kopumā vērtējam kā labu un pārliecinošu startu. JV apvienībās ar kopējiem sarakstiem pārstāvēta 30 novados un kopumā mums ievēlēti 100 deputāti, ko vērtējam kā ļoti labu rezultātu un ir vairāk, nekā bijām cerējuši.”

Turklāt sešos novados JV guvusi arī uzvaru – Ķekavas novadā, Cēsu novadā, Valmieras novadā, Kuldīgas novadā, Salaspils novadā un Preiļu novadā. “Tas, kas mūs īpaši priecē, ka esam atguvuši savu pārstāvniecību Jūrmalā, Siguldā, Ādažos un Liepājā,” teica politiķis.

Jautāts, vai pieminētajos sešos novados, kur JV ir uzvarējusi, partiju apvienība cer arī uz mēra krēslu, Ašeradens atbildēja izvairīgi, vien norādot, ka Kuldīgas, Valmieras, Salaspils un Cēsu novadā JV ir guvusi pārliecinoši vairākuma atbalstu. “Pārējās vietās jāveido koalīcija, jāveido sarunas, un tagad sākas smags darbs, lai izveidotu ne tikai koalīciju, bet labu un virspusēju koalīciju,” sacīja Ašeradens.

Viņš atzīmēja, ka vēlēšanas tikai tikko ir noslēgušās, tādēļ būtu arī pāragri vērtēt, vai JV strādās koalīcijā visos 30 novados, kur ir ievēlēti. “Mēs tagad vācam kopā informāciju un esam priecīgi par savu pārstāvniecību. Milzīgs paldies arī tiem vēlētājiem, kuri bija atbildīgi un uz vēlēšanām atnāca,” teica Ašeradens.

Savukārt kopējo zemo vēlētāju aktivitāti Ašeradens skaidroja ar vairākiem faktoriem. Kā vienu viņš minēja to, ka šogad pašvaldību vēlēšanas nav notikušas Rīgā, kas, pēc viņa teiktā, parasti arī “uzdzina to skaitli”.

Tāpat viņš atzīmēja, ka valsts joprojām ir Covid-19 pandēmijas apstākļos un ir novadi, kuros iedzīvotāji ir vakcinējušies ļoti maz. “Šie cilvēki, īpaši vecāka gada gājuma, neuzskatīja par pieņemamu iet vēlēt un iet ārā no mājas, īpaši tādā lielā pasākumā, kā pašvaldību vēlēšanas,” sacīja politiķis.

Savu lomu spēlējuši arī vēlēšanu dienas siltie laikapstākļi, minēja politiķis. “Un ir arī cilvēki, kuri vairāk vai mazāk jūtas ar visu apmierināti, un viņiem neliekas pietiekami svarīgi iet vēlēt,” pauda Ašeradens.

1 komentārs