Ikstens: Latvijas iedzīvotāju zemā piedalīšanās pašvaldību vēlēšanās ir ļoti satraucoša

0 Komentāru

Latvijas iedzīvotāju zemā piedalīšanās pašvaldību vēlēšanās ir ļoti satraucoša tendence, 8.jūnija rītā TV3 ziņu raidījumam “900 sekundēs” sacīja politologs Jānis Ikstens.

Politologs Jānis Ikstens

“Tā kopumā ir satraucoša tendence, jo tas var radīt pat ne pārāk tālā nākotnē jautājumus par to, ko īsti pārstāv pašvaldības, kā vārdā domnieki pieņem lēmumus un cik lielā mērā tam absolūtajam vairākumam, kurš neaizgāja uz vēlēšanām, tā teikt, varētu šķist pieņemi šie lēmumi.”

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka ļoti zemā līdzdalība pašvaldību vēlēšanās aizvadītajā nedēļas nogalē, kā arī stipri zemā līdzdalība Rīgas domes vēlēšanās pirms gada liecina par faktoriem, kas līdzdalību pēdējos gados ļoti grāvuši un ar kuriem jātiek skaidrībā.

“Pēc gada būs Saeimas vēlēšanas un nešaubīgi, ka ļoti zemas līdzdalības apstākļos ievēlēta Saeima un tās lēmumi tiks nepārtraukti apšaubīti ne tikai Latvijā, bet tas arī dos zināmu propagandistisku priekšrocību dažām mūsu kaimiņvalstīm,” nešaubīgs ir Ikstens.

Jau ziņots, ka pašvaldību vēlēšanās Latvijā kopumā šogad ir piedalījušies tikai 34% balstiesīgo.

2021.gada 5.jūnija vēlēšanās bija jāievēlē 664 deputāti kopumā 40 pašvaldībās – sešās valstspilsētās un 34 no jauna izveidotajos novados, kuri sāks darbu līdz ar administratīvi teritoriālās reformas stāšanos spēkā 1.jūlijā.

Pašvaldību vēlēšanas sestdien, 5.jūnijā nenotika Rīgā, kur dome tika ievēlēta ārkārtas vēlēšanās gadu iepriekš, kā arī Rēzeknes un Varakļānu novados, kur vēlēšanas apturēja pēc Satversmes tiesas sprieduma. Vēlēšanas Varakļānu novadā un Rēzeknes novadā notiks 11.septembrī.

0 Komentāru