Galerija: vēlētāji dodas balsot pašvaldību vēlēšanās

0 Komentāru
Galerija: vēlētāji dodas balsot pašvaldību vēlēšanās
GATIS SUHOVECKIS, TV3 ZIŅAS

Sestdien, 5. jūnijā, notiek 34 novados un sešās valstspilsētās notiek pašvaldību vēlēšanas, kurās kopumā vietvarās jāievēlē 664 deputāti.

Kopā pašvaldību vēlēšanās 2021.gadā var piedalīties 964 339 Latvijas iedzīvotāji. 5.jūnijā tajās var balsot no plkst.7 līdz 20.

Šajās vēlēšanās jāievēlē 664 deputāti kopumā 40 pašvaldībās – sešās valstspilsētās un 34 no jauna izveidotajos novados, kuri sāks darbu 1.jūlijā līdz ar administratīvi teritoriālās reformas stāšanos spēkā.

Pašvaldību vēlēšanas 5.jūnijā nenotiek Rīgā, kur dome tika ievēlēta ārkārtas vēlēšanās pērn, kā arī Rēzeknes novadā un Varakļānu novadā, kur vēlēšanas tika apturētas pēc Satversmes tiesas sprieduma. Vēlēšanas Varakļānu novadā un Rēzeknes novadā notiks 11.septembrī.

Lai mazinātu Covid-19 izplatības riskus, vēlētājiem balošanas iecirkņos ir jāievēro epidemioloģiskās drošības pasākumi – jāietur divu metru distance, jādezinficē rokas, jāvelk sejas maska, kā arī ieteicams lietot savu pildspalvu. Vēlētāji vienreizlietojamo sejas masku un pildspalvu var saņemt arī iecirknī. Uzrādot vēlēšanu iecirkņa darbiniekam pasi vai personas apliecību, ir jāatsedz seja.

0 Komentāru