Deputāta amata kandidāta vidējais profils – 46 gadus vecs vīrietis ar augstāko izglītību

1 komentārs
Deputāta amata kandidāta vidējais profils – 46 gadus vecs vīrietis ar augstāko izglītību
PN/SCANPIX

“900 sekundes” apkopojušas, kas ir tie cilvēki, kuri pašvaldību vēlēšanās piedalīsies ne vien kā vēlētāji, bet arī deputāta amata kandidāti.

No visiem vēlēšanās pieteiktajiem kandidātiem aptuveni divas trešdaļas ir vīrieši un sievietes – vien trešdaļa. Līdzīgi kā iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās kandidātu vidējais vecums ir 46 gadi. Vecākais kandidāts ir 91 gadu vecs, savukārt jaunākajam – ir 18 gadi.

Lielākajai daļai deputātu kandidātu ir augstākā izglītība – tādu ir gandrīz 70%. Tikmēr 1% ir tikai pamatizglītība un piektdaļai – vidējā izglītība. 498 kandidāti jeb 9% ziņas par savu izglītības līmeni nav snieguši.

Lielākā daļa kandidātu ir Latvijas pilsoņi, taču šogad uz vietu Latvijas pašvaldībās pretendē arī ASV, Lietuvas, Bulgārijas, Īrijas, Krievijas, Libānas, Somijas, un Spānijas pilsoņi.

Izrādās, ka 2021.gada 5.jūnijā par deputātu krēsliem Latvijas vietvarās sacenšas nepilni 5 500 kandidātu no 318 sarakstiem. Pašvaldību vēlēšanas notiks 40 vēlēšanu apgabalos – sešās valstspilsētās un 34 novados.

Rēzeknes un Varakļānu novados vēlēšanas šogad ir atceltas un tās plānots rīkot 11.septembrī. Arī Rīgā vēlēšanas nenotiks, jo dome tika ievēlēta ārkārtas vēlēšanās pērn, un tā turpinās strādāt līdz 2025.gada vēlēšanām.

1 komentārs