CVK uzziņu tālrunis 67049999 sestdien zvanus pieņems līdz pusnaktij

0 Komentāru
CVK uzziņu tālrunis 67049999 sestdien zvanus pieņems līdz pusnaktij
GATIS SUHOVECKIS, TV3 ZIŅAS

Centrālās vēlēšanu komisijas uzziņu tālrunis 67049999 sestdien, 5.jūnijā, zvanus pieņems līdz pusnaktij, vēsta “900 sekundes”.

Centrālās vēlēšanu komisijas uzziņu tālrunis darbojas divus mēnešus, lai informētu vēlētājus par pašvaldību vēlēšanu kārtību. Tas līdz vēlai naktij strādās arī sestdien, 5.jūnijā.

Līdz šim vairāk nekā 20 uzziņu tālruņa operatori saņēmuši vairāk par 1500 zvanu! Īpaši daudz zvanītāju ir pēdējās dienās.

Centrālās vēlēšanu komisijas uzziņu tālrunis strādā pirms visām vēlēšanām valstī un darbojas jau 17 gadus. Cilvēki nevar paturēt prātā visu, kas būtu jāzina par vēlēšanām, tāpēc šis tālrunis, palīdz iedzīvotājiem noorientēties un gūt atbildes uz neskaidrajiem jautājumiem.

Bija arī tādi zvanītāji, kuri interesējās, vai vēlēšanas Rīgā patiešām nebūs. Ja nenotiks nekas ārkārtējs, tās ir paredzētas tikai 2025.gadā.

Bet visbiežāk zvanītāji jautā par savu tuvāko vēlēšanu iecirkni vai arī par to, cikos darbu sāks vēlēšanu iecirkņi.

Centrālās vēlēšanu komisijas pārstāve Laura Zaharova

“Šobrīd ir aktuāls jautājums, kā pieteikt balsošanu mājās, jo vēlētāji, kuri veselības dēļ vai tie, kas mājās atrodas pašizolācijā vai slimo ar Covid-19, var pieteikt balsošanu mājās, tad jautājumi ir par to, kur es varu to pieteikt, kur nogādāt iesniegumu? Šie ir top jautājumi šobrīd.”

Jautājumu loks, uz kuriem uzziņu tālruņa operatoriem jāatbild, ir plašs, tikai uz vienu no tiem zvanītāji nevar saņemt atbildi.

“Vienīgais ko uzziņu tālrunis nedarīs: nevarēs palīdzēt vēlētājiem pateikt, par ko balsot. Varēs pateikt, kur apskatīt kandidātu sarakstus konkrētajā vēlēšanu apgabalā, bet uzziņu tālruņa operatori nebūs tie, kuri pateikt, par ko balsot, to vajadzēs izlemt pašiem,” saka Centrālās vēlēšanu komisijas pārstāve.

Jautājumus var uzdot arī 5.jūnijā, uzziņu tālruņa dispečeri strādās līdz pusnaktij.

Uzziņu tālrunis strādās arī svētdien no 9.00 līdz 17.00. Jūs varēsiet uzdot sev interesējošos jautājumus vai arī izteikt kādu sūdzību par vēlēšanu gaitu.

0 Komentāru