Aizkraukles novadā vēlēšanās uzvarējis līdzšinējais domes priekšsēdētājs Līdums

0 Komentāru
Aizkraukles novadā vēlēšanās uzvarējis līdzšinējais domes priekšsēdētājs Līdums
IEVA ČĪKA, LETA

Aizkraukles novadā vēlēšanās uzvarējusi “Latvijas attīstībai” un “Vidzemes partijas” apvienība, kuras pirmais numurs ir līdzšinējais novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotie rezultāti.

Politisko partiju apvienība vēlēšanās ieguvusi 44,85% vēlētāju balsu.

Otrajā vietā ierindojas Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” ar 20,47% balsīm, seko partija “Apvienība “Iedzīvotāji”” ar 8,99% balsīm, “Jaunā vienotība” ar 7,57% balsīm un Zaļo un Zemnieku savienība ar 5,68% balsīm.

Lasi vēl – Vietvaras 2021: pašvaldību vēlēšanās reģistrēta visu laiku zemākā aktivitāte

Iekļūšanai novada domē nepieciešamos 5% vēlēšanās neieguva “Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija”, par kuru nobalsojuši 3,32%, “Jaunā konservatīvā partija” ar 2,97% balsīm, “Latvijas Krievu savienība” ar 2,31% balsīm, “Saskaņa” ar 1,83% un politiskā partija “Par cilvēcīgu Latviju” jeb “KPV LV ar 0,89% balsīm.

No 1.jūlija Aizkraukles novadu veidos līdzšinējais Aizkraukles novads, Neretas novads, kur 2017.gada pašvaldību vēlēšanās uzvarēja “Vienotība”, Ķeguma novads, kur iepriekšējās vēlēšanās uzvaru svinēja “Latvijas zemnieku savienība”, Kokneses novads, kur iepriekšējās vēlēšanās triumfēja Zaļo un Zemnieku savienība, kā arī Pļaviņu novads, kur 2017.gada vēlēšanās uzvarēja “Vidzemes partija”.

Jau ziņots, ka pašvaldību vēlēšanās, ņemot vērā arī tos iedzīvotājus, kuri nobalsoja iepriekšējā balsošanā, nobalsojuši kopumā 327 938 iedzīvotāji jeb 34,01% balsstiesīgo, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) jaunākie apkopotie dati.

Tostarp sestdien no plkst.7 līdz 20 nobalsojuši 203 243 vēlētāji jeb 21,08% balsstiesīgo iedzīvotāju.

CVK vadītāja Kristīne Bērziņa šovakar preses konferencē paziņoja, ka tā ir vēsturiski zemākā vēlētāju aktivitāte pašvaldību vēlēšanās.

Lielākā aktivitāte vēlēšanās bijusi Vidzemē, kur kopumā nobalsojuši 36,61% balsstiesīgo iedzīvotāju.

0 Komentāru