Ādažos un Jēkabpilī iedzīvotāji aktīvi izmanto iespēju balsot no personīgās automašīnas

0 Komentāru
Ādažos un Jēkabpilī iedzīvotāji aktīvi izmanto iespēju balsot no personīgās automašīnas
VALDA KALNIŅA, F64

Ādažu un Jēkabpils novados iedzīvotāji aktīvi izmanto iespēju pašvaldības vēlēšanās nobalsot no personīgās automašīnas, pastāstīja abu pašvaldību vēlēšanu komisijas priekšsēdētājas.

Ādažu novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Agita Berkmane sacīja, ka Ādažos kopumā pa vairākām dienām balsi ir atdevuši vairāk nekā 3000 iedzīvotāju, savukārt 5.jūnija rītā vēlēt ieradušies apmēram 700 vēlētāju.

Berkmane atzina, lai arī populāra ir arī āra balsošana jeb balsošana no personīgās automašīnas, tomēr kopumā iedzīvotāji biežāk izvēlas balsot iecirknī. Uz vēlēšanām ierodas visas vecuma grupas – gan jauni, gan vidēja vecuma, gan seniori.

Tāpat viņa minēja, ka ilgstoši garas rindas nav novērojamas, un cilvēkiem ārpus iecirkņa jāgaida vien pāris minūtes. Vēlētāji ievēro gan epidemioloģiskās prasības, gan aģitācijas aizliegumu.

Viņa piebilda, ka vēlēšanu iecirkņi ir gatavi, lai organizēt cilvēku plūsmu, gadījumā, ja aktivitāte pieaugs.

Arī Jēkabpils novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Iveta Upmace aģentūrai LETA sacīja, ka āra balsošanu no automašīnām izmanto visas vecuma grupas, taču seniori ir mazliet piesardzīgāki – vecākā gadagājuma iedzīvotāji vispirms ierodas pie iecirkņa un apjautājas par vēlēšanu kārtību. Savukārt jauni cilvēki biežāk izmanto iespēju nobalsos, neizkāpjot no sava auto.

Lai arī sestdien, 5.jūnijā, laika apstākļi ir labvēlīgi atpūtai brīvā dabā, iecirkņa vadītāja pauda pārliecību, ka vēlētāji dosies arī uz vēlēšanu iecirkņiem.

Upmace pastāstīja, ka Jēkabpils novadā vēlētāji ievēro prasības gan par aģitācijas aizliegumu, gan par epidemioloģisko drošību.

Tāpat viņa atzīmēja, ka vēlētāji ir sagatavojušies – ierodas sejas maskās un ar savām pildspalvām.

Kopā šajās pašvaldību vēlēšanās var piedalīties 964 339 Latvijas iedzīvotāji.

Vēlēšanās 5.jūnijā var balsot no plkst.7 līdz 20.

Šajās vēlēšanās jāievēlē 664 deputāti kopumā 40 pašvaldībās – sešās valstspilsētās un 34 no jauna izveidotajos novados, kuri sāks darbu 1.jūlijā līdz ar administratīvi teritoriālās reformas stāšanos spēkā.

Pašvaldību vēlēšanas sestdien nenotiek Rīgā, kur dome tika ievēlēta ārkārtas vēlēšanās pērn, kā arī Rēzeknes novadā un Varakļānu novadā, kur vēlēšanas tika apturētas pēc Satversmes tiesas sprieduma. Vēlēšanas Varakļānu novadā un Rēzeknes novadā notiks 11.septembrī.

0 Komentāru