Valsts sociālās aprūpes centrā “Rūja” Covid-19 pozitīvs tests konstatēts 60 klientiem un 12 darbiniekiem

3 komentāri
Valsts sociālās aprūpes centrā “Rūja” Covid-19 pozitīvs tests konstatēts 60 klientiem un 12 darbiniekiem
REUTERS / SCANPIX

Valsts sociālās aprūpes centrā “Rūja” Covid-19 pozitīvs tests konstatēts 60 klientiem un 12 darbiniekiem, pastāstīja SAC “Zemgale” direktors Kristaps Keišs, kura pakļautībā ir arī “Rūjas” filiāle.

Saslimšana ar Covid-19 valsts sociālās aprūpes centrā “Rūja” pēc pirmās vakcīnas tika konstatēta jau marta beigās, kad Covid-19 tests pozitīvs bija 33 klientiem.

Lasi vēl: Latvijā joprojām otrs zemākais pret Covid-19 vakcinēto rādītājs Eiropā

Keišs akcentēja, ka visiem klientiem un lielākajai daļai darbinieku saslimšana norit bez simptomiem, vien dažiem darbiniekiem ir nedaudz paaugstināta temperatūra. Lielākā daļa saslimušo ir saņēmuši pirmo vakcīnu, bet otrā vakcīna plānota 24. aprīlī, ja vien nebūs slimības simptomu.

Iestādes direktors uzsvēra, ka plašā klientu un darbinieku saslimšana iestādē vairs nav ārkārtas situācija un savu klientu aprūpi viņi varot nodrošināt, nākot palīgā tiem iestādes darbiniekiem, kuriem pandēmijas dēļ ir mazāk darba. “Mums palīdz sociālie darbinieki, rehabilitācijas speciālisti, pulciņu vadītāji, kuriem nodrošinām 50% piemaksas par darbu Covid-19 apstākļos,” sacīja Keišs.

Viņš uzsvēra, ka “Rūja” ir vienīgā SAC “Zemgale” filiāle, kurā patlaban ir konstatēta saslimšana ar Covid-19.

Savukārt Rūjienas novada domes priekšsēdētājs Guntis Gladkins (“Valmierai un Vidzemei”) aģentūrai LETA atzina, ka patlaban Covid-19 statistiku novadā vēl bez “Rūjā” saslimušajiem cilvēkiem papildina arī daži cilvēki, kuri no Rūjienas dodas strādāt uz Igauniju, kur patlaban saslimšana ir plaši izplatīta.

Slimību profilakses kontroles centra (SPKC) dati liecina, ka kopumā 14 dienu kumulatīvais saslimušo skaits Rūjienas novadā pašlaik ir 107 cilvēki.

3 komentāri