Valsts policija par komandantstundas neievērošanu vairākkārt piemērojusi 2000 eiro sodu

21 komentārs
Valsts policija par komandantstundas neievērošanu vairākkārt piemērojusi 2000 eiro sodu
EDIJS PĀLENS, LETA

Valsts policija par komandantstundas neievērošanu aizvadītajā naktī sākusi 725 administratīvos procesus, informēja Valsts policijā.

Iepriekšējā naktī mājsēdes kontroles uzraudzībā papildu jau esošajiem Valsts policijas resursiem, kas veic ikdienas darbu, tika iesaistīti kopumā vēl 1623 papildspēki – no tiem 1147 bija Valsts policijas un 169 pašvaldību policiju darbinieki, 30 robežsargu, kā arī 227 zemessargu.

Lasi vēl – Covid-19: Aizvadītajā diennaktī Latvijā reģistrēti 24 nāves gadījumi

Kopumā naktī no 1.janvāra uz 2.janvāri komandatstundas kontroles pasākumos pārbaudītas 4158 personas. Saistībā ar komandantstundas ierobežojumu neievērošanu policija sākusi 725 administratīvos procesus, kā arī fiksēti vēl 178 pārkāpumi, par kuriem tiks vēl sākti administratīvie procesi. Savukārt vēl 1319 gadījumos doti preventīvi norādījumi.

Valsts policijā piebilda, ka personām, kuras rupji un klaji pārkāpušas noteikumus, ir piemēroti arī bargi sodi.

Vairākos gadījumos personām piemēroti sodi 100 eiro, 300 eiro, 500 eiro, 1000 eiro un vairākkārtīgi arī 2000 eiro apmērā.

“Personu paustie iemesli ierobežojumu neievērošanai ir dažādi – daži sacījuši, ka nav zinājuši par tiem, dažas personas netic Covid-19 infekcijai vai uzskata, ka uz viņiem ierobežojumi neattiecas, savukārt kādam nakts stundā ir pēkšņi sagribējies doties apēst hotdogu un to viņam neviens nevarot liegt,” norādīja Valsts policijā.

Tāpat 1.janvārī kopumā uzsākti 1247 administratīvā pārkāpuma procesi par citiem ārkārtējās situācijas noteikumu pārkāpumiem.

Valsts policijā informēja, ka arī turpmākajās dienās sadarbībā ar citiem dienestiem nodrošināsim ārkārtējās situācijas, īpaši mājsēdes ierobežojumu kontroli. Aicinām iedzīvotājus būt atbildīgiem un ievērot noteiktos ierobežojumus – nepulcēties un ievērot komandantstundu, kā arī lietot sejas un deguna aizsegu un distancēties, šīs prasības nudien nav grūti izpildāma. Tikai kopīgi sadarbojoties un attiecoties nopietni pret situāciju, ir iespējams to uzlabot, mazinot Covid-19 infekcijas izplatīšanos.

Valsts policija atgādina, ka mājsēde jeb iedzīvotāju pienākums atrasties savās dzīvesvietās brīvdienās un svētku dienās laikā no plkst.22 līdz 5 ir spēkā līdz 4.janvārim, kā arī no 8.janvāra līdz 10.janvārim.

21 komentārs