Valmieras teātris ar labdarības izrādi pateicas mediķiem

0 Komentāru

Pēc pusgada pārtraukuma durvis skatītājiem atkal vēris Valmieras teātris. Lai praktiski izmēģinātu jaunos noteikumus, kas pasākumus klātienē nākamnedēļ ļaus apmeklēt, uzrādot, Covid-19 sertifikātu, sarīkota labdarības izrāde mediķiem.

Šī ir ilgi gaidīta diena Valmieras drāmas teātrī. Skatītājiem tas durvis vēris pirmo reizi pēc ilga pārtraukuma.

Kā saka aktrise Ieva Puķe, māksliniekiem darbs pilnvērtīgs var būt tikai tad, ja zālē ir publika: “Mēs esam ļoti noilgojušies pēc skatītāja. Un godīgi sakot, man ir vienalga, vai viņi ir maskās vai bez maskām un kādi. Galvenais, lai viņi ir. Jo citādāk tas gads mums ir lielā mērā aizgājis pa tukšo, es domāju. Protams, nē, mēs esam sagatavojuši jaunas izrādes, bet tās visas gaida savu piedzimšanas brīdi.”

To, ka šis ir liels notikums teātrim, atzīst arī tā vadītāja Evita Sniedze: “Visiem ir tādas jau miklas acis, arī aktieriem, domājot par to, ka beidzot būs skatītāji zālē. Šīs lielās durvis pēdējo reizi vaļā bija novembra vidū. Ir pagājuši gandrīz tieši seši mēneši, kopš šīs durvis ir bijušas ciet. Protams, mēs esam strādājuši. Mums ir bijušas iekšējās pirmizrādes katru mēnesi, bet mēs esam tās spēlējuši tikai sev.”

Skatītājiem, ienākot teātrī, jāuzrāda sertifikāts par vakcinēšanos vai Covid-19 pārslimošanu, kā arī uz vietas varēja veikt Covid-19 ātro testu. Skatīties izrādi bija ielūgti mediķi.

“Tas pirmais ir mediķiem. Tāpēc, ka viņiem šis laiks ir bijis briesmīgs. Tās emocijas, ko mēs varam dāvāt, ir tikai šādā veidā. Tā viņu atsaucība, kad mēs aicinājām – zvanījām un aicinājām, jau bija tā gandarījuma vērta, kas sagādā ļoti, ļoti lielu prieku,” norāda Valmieras teātra direktore.

“Es domāju, tas ir liels gods šodien spēlēt šodien šajā izrādē un tieši šādai publikai. Man pat skudriņas skrien pa roku. Mēs esam ļoti priecīgi, ka ir tieši pirmā izrāde pēc tik ilga pārtraukuma un tieši medicīnas darbiniekiem. Paldies viņiem mēs mēģināsim pateikt ar mūsu darbu. Un mūsu abpusējā, tā teikt, enerģētiskā iedarbība, es ceru, būs vēl divreiz lielāka,” pauž Ieva Puķe.

Turklāt pateicība ir abpusēja. “Es domāju, ka nekas jaukāks nevar vispār notikt, un mēs esam ļoti daudz strādājuši. Un tas ir liels, liels paldies aktieriem par šo iespēju. Es jau ziemā ļoti izjutu. Man bija vienīgais, ko es gribēju, tikt uz teātri,” stāsta Vidzemes slimnīcas medmāsa Zaiga.

“Ļoti gandarīti mēs esam par to. Domāju, ka mēs vienkārši to pelnījuši esam. Un par cik tik ilgi izklaides arī nav bijušas, mēs jūtamies ļoti novērtēti,” teic Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas reanimācijas māsa Ilze.

“Būt kopā un priecāties, un atpūsties no visa tā. Es viņiem ļoti jūtu līdzi un gaidu, kad vienreiz viņi varēs strādāt ar pilnu atdevi, jo tas arī viņiem ir, es domāju, liels robs izaugsmē. Un viņi arī meklē citus darbs, un tas ir ļoti žēl,” norāda Vidzemes slimnīcas neiroloģe Benita.

Medicīnas darbiniekiem teātra lielajā zālē bija iespēja noskatīties pirmizrādi — , amerikāņu dramaturga Treisija Letsa lugu “Osedžas zeme” Dž. Dž. Džilindžera režijā.

Valmieras aktieri spēlēja arī vakara izrādi “Latvijas lepnums. Un aizspriedumi”. Biļetes varēja nopirkt ikviens, kuram ir Covid-19 sertifikāts. Bet no nākamās otrdienas Valmieras teātris rīkos vairākas izrādes tikai vakcinētajiem vai Covid-19 izslimojušajiem.

“Pērk labi. Protams, kaut kādā mērā šie ierobežojumi drusciņ cilvēkus, iespējams, stindzina. Un arī kaut kāds skaidrojums droši vien trūkst, jo cilvēki pērk – vai tiešām varēs sēdēt bez maskām, ja būs tikai vakcinētie tajā zālē, vai tiešām būs bez atstarpēm, un varēs sēdēt blakus kā vecos laikos?” domā Valmieras teātra direktore.

Kopš valdība ļāvusi pasākumus rīkot, arī uzrādot Covid-19 testu, teātris vēlāk plāno rīkot izrādes arī nevakcinētajiem. Tās gan notiks ārā, jo vasaras beigās sākies ēkas rekonstrukcija.

0 Komentāru