Valdība lems par nesvarīgas ieceļošanas aizliegšanu no visām ES, EEZ valstīm, Šveices un Apvienotās Karalistes

0 Komentāru
Valdība lems par nesvarīgas ieceļošanas aizliegšanu no visām ES, EEZ valstīm, Šveices un Apvienotās Karalistes
EPA / SCANPIX

Ārlietu ministrija (ĀM) rosina laika posmā no 10.februāra līdz 24.februārim aizliegt nesvarīgu ieceļošanu Latvijā no visām Eiropas Savienības (ES), Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) valstīm, kā arī Šveices un Apvienotās Karalistes, liecina ministrijas iesniegtie priekšlikumi grozījumiem rīkojumā “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”, kurus ceturtdien skatīs valdība.

Grozījumi paredz, ka Latvijā drīkst ieceļot tikai neatliekamu un būtisku iemeslu dēļ. Šie iemesli ir darba, mācību, studiju, ģimenes apvienošanas, medicīnas pakalpojumu saņemšanas, tranzīta vai nepilngadīgo pavadīšanas nolūks, kā arī, lai atgrieztos pastāvīgajā dzīves vietā vai dotos uz bērēm.

Ministrija uzsvēra, ka, ieceļojot Latvijā minēto būtisko un neatliekamo iemeslu dēļ, netiktu atceltas vai mainītas citas, jau noteiktās, epidemioloģiskās drošības prasības, proti, ieceļotājiem joprojām būtu nepieciešams veikt Covid-19 testu un ievērot pašizolāciju.

Vienlaikus grozījumi paredz, ka pasažieru pārvadātāji terminēti neveiks starptautiskos pasažieru pārvadājumus caur lidostām, ostām, kā arī ar autobusiem no vai uz Apvienoto Karalisti, Īriju un Portugāli.

Pēc ĀM paustā, tās ir valstis, kurās saskaņā ar pašu valstu sniegtajiem un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra datiem ir augstākā Covid-19 vīrusa celmu ar paaugstinātu izplatīšanās spēju izplatība.

0 Komentāru