Valdība lems par ierobežojumiem aviosatiksmē ar Baltkrieviju

1 komentārs
Valdība lems par ierobežojumiem aviosatiksmē ar Baltkrieviju
REUTERS/SCANPIX

Satiksmes ministrija pēc Ārlietu ministrijas ierosinājuma iesniegusi valdībā skatīšanai ierobežojumus aviosatiksmē ar Baltkrieviju. Visticamāk, šis jautājums valdībā tiks skatīts aptaujas kārtībā un lēmums gaidāms vēlu otrdienas vakarā.

Sagatavotie ierobežojumi paredz slēgt gaisa satiksmi ar Baltkrieviju. Tas nozīmē, ka Baltkrievijā reģistrētiem aviopārvadātājiem būtu liegts ielidot Latvijas gaisa telpā un izmantot Latvijas lidostas.

Lasi vēl – Diplomātiskā krīze: Latvijas vēstniecība Minskā pārtraukusi konsulāro funkciju veikšanu

Tāpat Latvijas gaisa kuģiem tiktu ierobežotas tiesības izmantot Baltkrievijas gaisa telpu un lidostas. Vienlaikus ministrijas sagatavotajā projektā noteikts, ka Latvijas lidostās netiktu apkalpoti citu valstu gaisa kuģi, kas lidojuma maršrutā izmanto Baltkrievijas gaisa telpu.

Tas arī nozīmē, ka Satiksmes ministrija apturētu lidojumu atļauju Baltkrievijas aviosabiedrībai “Belavia’’un neizsniegtu neregulāro lidojumu atļaujas Baltkrievijas pārvadātājiem.

Tāpat paredzēts apturēt arī “airbaltic” lidojumu maršruta atļauju uz Minsku. Jāatzīmē, ka lēmums vēl nav oficiāli pieņemts.

1 komentārs