Vakcinēšanās pret Covid-19: arī sākoties jaunajai nedēļai, potēšanās tempi turpina stagnēt

3 komentāri
Vakcinēšanās pret Covid-19: arī sākoties jaunajai nedēļai, potēšanās tempi turpina stagnēt
EDIJS PĀLENS, LETA

Šonedēļ vakcinēšanās pret Covid-19 Latvijā ir sākusies vēl gausāk nekā pirms nedēļas, kad vakcinēšanas temps bija zemākais kopš aprīļa otrās puses, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

Vakar potes pret Covid-19 saņēmušas 4672 personas, tostarp pirmo poti – 1403 cilvēki, bet vakcinēšanas procesu pabeidza 3269 cilvēki, tostarp 1155 cilvēki sapotēti ar “Johnson&Johnson” vakcīnu, kam nepieciešama tikai viena deva, liecina NVD dati. Šie dati gan vēl var mainīties, jo daudzas vakcinācijas iestādes datus par vakcinētajiem sistēmās ievada ar vairāku dienu nobīdi.

Lasi vēl – ”Bez vakcīnas nav uzvaras!” – Veselības ministrija sākusi reklāmas kampaņu vakcinācijas pret Covid-19 sekmēšanai

Salīdzinoši pagājušās nedēļas pirmdienā Latvijā tika savakcinēti ap 7600 cilvēku, bet kopumā nedēļā – aptuveni 55 000 cilvēku jeb nepilni 8000 cilvēku dienā. Līdz šim visaugstākie vakcinēšanās rādītāji bijuši nedēļā no 24. maija, kad vidēji dienā tika vakcinēti ap 16 600 cilvēku. Savukārt vienā dienā vakcinēto skaita rekords līdz šim fiksēts 28. maijā, kad potes saņēma ap 24 500 cilvēku. No 10. maija četras nedēļas pēc kārtas Latvijā katru nedēļu tika vakcinēti vairāk nekā 100 000 cilvēku, bet kopš vasaras sākuma šie rādītāji krītas.

No vakar potes pret Covid-19 saņēmušajiem vairums klasificēti kā “Cits iedzīvotājs” vai “Pēc paša vēlēšanās”, bet starp sapotētājiem bijis arī lielāks skaits senioru. Vakcināciju veikušas 163 iestādes, bet visplašāk to veicis “Veselības centrs 4”, SIA “Vizuālā diagnostika” un “Dzelzceļa veselības centrs”.

Pirmajai potei visbiežāk izmantota “Pfizer” vakcīna, savukārt noslēdzošajai – “Pfizer” un “Johnson&Johnson” vakcīnas.

Līdz šim kopumā vakcīnas pret Covid-19 pirmo devu Latvijā saņēmuši ap 625 000 cilvēku, bet vakcinācijas procesu pabeiguši – ap 621 000 cilvēku, attiecīgi pirmo poti pret Covid-19 ir saņēmuši ap 33,1% iedzīvotāju, bet procesu noslēguši – ap 32,9%.

Lietošanai Eiropas Savienībā pašlaik ir apstiprinātas četras vakcīnas pret Covid-19 – “Pfizer”/”BioNTech”, “Moderna”, “AstraZeneca” un “Johnson&Johnson” jeb “Janssen”. Pagājušā gada 28. decembrī kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, bet masveidīgāka iedzīvotāju vakcinēšana sākās marta izskaņā.

3 komentāri