Vakcinācija pret Covid-19: tiek strādāts pie aktivitātēm, kas iekļaus bonusus potētajiem

9 komentāri

Vakcīnas jau šobrīd pieejamas, cik tik uziet, taču sāk plakt to cilvēku skaits, kuri dodas vakcinēties. Latvijā potēšanas kursu pret Covid-19 noslēguši nepilni 30% iedzīvotāju vecumā no 16 gadiem. Lai vakcīnas nogādātu vēl tuvāk un padarītu pieejamākas, no piektdienas tās varēs saņemt arī lielveikalos. Tiek domāts arī par vēl citiem vakcinēto personu bonusiem.

Vakcīnas pret Covid-19 tiek piegādātas lielos apjomos, tomēr pēdējo nedēļu laikā būtiski kritusies sabiedrības interese par vakcināciju.

Lasi vēl – Premjers: Tagad ir īstais laiks vakcinēties pret Covid-19 un gatavoties rudenim

Līdz trešdienai veikts nepilns miljons (974 401) injekciju pret Covid-19 infekciju. Tas nozīmē, ka pirmo poti pret Covid-19 ir saņēmuši 36,2% iedzīvotāju, bet abas vien – 27,7% iedzīvotāju vecumā no 16 gadiem.

Visaktīvākie iedzīvotāji ir Kurzemē – pirmo vakcīnas devu saņēmuši 42,8% iedzīvotāju, Kurzemei seko Rīga (42,5%), Vidzeme (32,3%), savukārt vispasīvākie iedzīvotāji ir Zemgalē un Latgalē, kur pirmās vakcīnas devas saņēmuši vien 19,2% iedzīvotāju. Lai vakcīnas cilvēkiem padarītu tuvākas – no piektdienas poti varēs saņemt tirdzniecības centros – tiek plānotas arī izbraukuma vizītes uz mājām.

“Šo formu izvēle ir vietas, kas cilvēkiem ir pieejamas, tuvākas, kas nodrošina lielāku cilvēku pulcēšanās vietu vai cilvēku koncentrāciju. Tur mēs ar vakcinācijas punktiem vēlamies būt klāt. Lielu uzsvaru turpmākajos mēnešos liksim uz izbraukuma vakcināciju – gan kas attiecas uz senioriem, gan mājas vakcināciju dažādām mērķgrupām,” skaidro Vakcinācijas projekta vadītāja Eva Juhņeviča.

No piektdienas potes pret Covid-19 bez iepriekšēja pieraksta varēs saņemt trīs Rīgas tirdzniecības centros – “Galleria Riga”, “Galerija Centrs” un “Domina”. Savukārt no pirmdienas šiem veikaliem pievienosies vēl 22 tirdzniecības centri gan galvaspilsētā, gan citviet Latvijā. Katrā šādā punktā dienā varēs apkalpot vidēji 300 personu, līdz ar to kopējā vakcinācijas jauda nedēļā 25 jaunos vakcinācijas punktos varētu veidot līdz 7500 vakcinācijām nedēļā.

“Tirdzniecības centri uzreiz piekrita, jo sajuta kā savu korporatīvo atbildību, lai veicinātu vakcinācijas procesu, jo tas ir visu mūsu interesēs, lai rudenī neatgrieztos pie ierobežojumiem. Tirdzniecības centri paši par sevi ir droša vide – investējuši gaisa apmaiņā, mehāniskajā gaisa ventilācijā, gaisa kvalitāte ir ļoti laba – faktiski labāks gaiss ir tikai priežu mežā. Tirdzniecības centri savas telpas dod bez maksas, par to netiek iekasēta nomas maksa,” norāda Tirdzniecības centru apvienības pārstāvis Mārtiņš Vanags.

“Veselības centrs 4” valdes priekšsēdētājs Māris Rēvalds akcentē, ka uzņēmumam jau ir pieredze vakcinācijas nodrošināšanā tirdzniecības centros: “Labā ziņa, ka vairākos lielos tirdzniecības centros ir speciāli vakcinācijas kabineti, kam ir ārstniecības iestādes statuss, kuri darbojas, ilgstoši injicējot dažādas citas vakcīnas. Šie vakcinācijas kabineti ir bijuši ļoti pieprasīti un ērti iedzīvotājiem.”

Plānots vakcinācijas punktus izvietot arī gadatirgos. “Plānojam būt klāt gadatirgos, vietās, kur cilvēki pulcējas. Ņemot vērā, ka ikviens vakcinācijas punkts tiek veidots un uzstādīts iekārtots atbilstoši vadlīnijām, es negribētu apšaubīt, ka viss tiek ievērots. Tā ir tā mūsu pieeja, lai būtu tuvāk cilvēkiem,” pamato Juhņēviča.

Līdzīgi kā citviet pasaulē, kur iedzīvotāju vakcinēšanos veicina ar dažādiem bonusiem – loterijām, dāvanām, naudas atlīdzību -, arī Latvijā tiek strādāts pie stimulēšanas aktivitātēm, kas iekļaus jaunus bonusus vakcinētajiem.

“Nav ko slēpt – mēs lasām ziņās, kādas pasaulē motivācijas programmas tiek īstenotas – gan finansiālas, gan izklaides. Arī mēs strādājam pie motivācijas programmas, kas paredzētu vakcinētajiem cilvēkiem saņemt bonusus,” norāda Juhņēviča.

Par kādiem bonusiem ir runa – par to sola iepazīstināt jaunnedēļ. Taču jāatzīmē, ka jau šobrīd atsevišķi uzņēmēji, lai mudinātu darbiniekus vakcinēties, izmanto dažādus instrumentus – prēmiju izmaksas vai, gluži pretēji, apcērp piemaksas cilvēkiem, kuri atsakās vakcinēties.

9 komentāri